logo yeni

EMEKLİLİKDE SAYILMAYAN AY VE GÜNLER.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10660 yazan TEMEL55
16.02.1987 de EGM Hizmetlerinde göreve başlamış olup, çok şükür 01.03.2015 tarihinde 37 yıl 4 ay üzerinden isteğimle emekli oldum. Bunun 28 yıllı bilfiil çalışmak, 7 yıl yıpranma, 20 ay askerlik ve 200 gün meslek öncesi sigortalılık. Ancak emekli ikramiyesi 36 yıl üzerinden; 75.669.54 TL. ödendi. 37 yılın ise; 77.771.48.TL. farkı: 2.101.94. Sebebi ise öncelikle memuriyet emekliliğinde sigortalılık hizmetten sayılmasına rağmen ödeme yapılmıyormuş. Ayrıca ayların da ödemesi yapılmıyormuş. Sigortayı çıkınca Bana 36 yıl 10 ay karşılığında ödeme yapılması gerekirken 10 ay sayılmıyormuş. Kısaca düz hesap diyelim. 10 ay boş. Hatta 36 yıl 11 ay 15 gün çalışsanız bile.. Bunları 28 sene içerisinde hiç kimse söylemedi. Ben diyorum ki; Arkadaşlar, Benim konumuma düşmeyin. Yıllarınız tam olsun. Bizlere hatırlatsalardı 2 ay daha çalışırdık...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 8 ay önce #10661 yazan osman1

TEMEL55 yazan: 16.02.1987 de EGM Hizmetlerinde göreve başlamış olup, çok şükür 01.03.2015 tarihinde 37 yıl 4 ay üzerinden isteğimle emekli oldum. Bunun 28 yıllı bilfiil çalışmak, 7 yıl yıpranma, 20 ay askerlik ve 200 gün meslek öncesi sigortalılık. Ancak emekli ikramiyesi 36 yıl üzerinden; 75.669.54 TL. ödendi. 37 yılın ise; 77.771.48.TL. farkı: 2.101.94. Sebebi ise öncelikle memuriyet emekliliğinde sigortalılık hizmetten sayılmasına rağmen ödeme yapılmıyormuş. Ayrıca ayların da ödemesi yapılmıyormuş. Sigortayı çıkınca Bana 36 yıl 10 ay karşılığında ödeme yapılması gerekirken 10 ay sayılmıyormuş. Kısaca düz hesap diyelim. 10 ay boş. Hatta 36 yıl 11 ay 15 gün çalışsanız bile.. Bunları 28 sene içerisinde hiç kimse söylemedi. Ben diyorum ki; Arkadaşlar, Benim konumuma düşmeyin. Yıllarınız tam olsun. Bizlere hatırlatsalardı 2 ay daha çalışırdık...

Maalesef şu emekli ikramiyesindeki haskızlık çözülmedi ve çözmek için de kimse uğraşmıyor. Ne demek, ikramiye için tam hizmet yılı üzerinden hesap yapılır. Diğer çalışılan günleri çalışmamış mı sayılıyyor memur. Aylık maaşta aylar da değerlendirilirken ikramiyede değerlendirilmemesi çok cilginç ve haksız bir durum. Kanunda küçük bir değişiklikle sorun çözülür. yeterki çözmek isteyen olsun .
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: TEMEL55

Daha
1 yıl 8 ay önce #10665 yazan kemal cebi
evet ayların ikramiyeden sayılmaması anlamsız. bunu anayasa mahkemesine götüren olmadımı hiç? bence açıkça anayasaya aykırı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: TEMEL55

Sayfa oluşturma zamanı: 0.367 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.