logo yeni

× Burada Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavları ve meslekler hakkında bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

emekli engelli

Daha
1 yıl 7 ay önce #11059 yazan ozan4433
iyi günler emekli engelli ekpssde tercih yapabilirmi beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ÖSYM kitapçığındaki tam metin bu

5335 sayılı Kanunun 30 uncu maddesi hükmüne gore herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan
emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların, genel bütçeye dahil dairelerin, katma bütçeli idarelerin, döner
sermayelerin, kefalet sandıklarının, sosyal güvenlik kurumlarının ve bütçeden yardım alan
kuruluşların kadrolarına açıktan tekrar atanamayacakları öngörüldüğünden, bu niteliği haiz adayların
tercihleri arasında bahsi geçen kurumlara yer vermemesi gerekmektedir.Bu durumda olanların
yerleştirilseler dahi atamaları yapılmayacaktır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 7 ay önce #11061 yazan osman1
İlgili mevzuata bakıldığında, engel durumlarına istinaden emekli olanların yeniden memuriyete giremeyeceği, ancak malulen emekli olanların ise gerekli şartları taşımaları durumunda yeniden memur olabileceği anlaşılıyor.

Daha
1 yıl 7 ay önce #11062 yazan lazslo

ozan4433 yazan: iyi günler emekli engelli ekpssde tercih yapabilirmi beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim ÖSYM kitapçığındaki tam metin bu

5335 sayılı Kanunun 30 uncu maddesi hükmüne gore herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan
emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların, genel bütçeye dahil dairelerin, katma bütçeli idarelerin, döner
sermayelerin, kefalet sandıklarının, sosyal güvenlik kurumlarının ve bütçeden yardım alan
kuruluşların kadrolarına açıktan tekrar atanamayacakları öngörüldüğünden, bu niteliği haiz adayların
tercihleri arasında bahsi geçen kurumlara yer vermemesi gerekmektedir.Bu durumda olanların
yerleştirilseler dahi atamaları yapılmayacaktır.

malulenmi emekli oldun yoksa normalmi emekli oldun?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.321 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.