logo yeni

Adaylık Döneminde İstifa

Daha
2 yıl 9 ay önce #6198 yazan tcetin
Merhabalar,

657 / 92. maddeyle memurların istifa sonrası geri dönüşleri düzenlenmiştir.Adaylık döneminde istifa eden bir öğretmen dönüş yapmak istediğinde Milli Eğitim Bakanlığı Kendi mevzuatını söylerek tekrar KPSS ye girildiğinde atama olabileceğini belirtmektedir.Fakat Diğer kurumlarda böyle bir durum yoktur.Aday memur normal şartlarda sadece kendi kurumuna başvurmak kaydıyla geri dönüşü mümkün olabilmekte iken neden Milli Eğitim bakanlığında geri dönüşe izin verilmemektedir?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 9 ay önce #6205 yazan feylesof
evet ne yazıkki böyle saçma bir uygulama vardı. her ne kadar 657 sayılı kanunda böyle bir sınırlama olmamasına rağmen aday öğretmenler için var, sebebi de öğretmenlerin atama ve yer değiştirme yönetmeliği:

Yönetmeliğin 14 üncü maddesine göre: Açıktan ve kurumlar arası yeniden atamadan yararlanabilmek için, Eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolarda adaylıklarının kaldırılmış olması gerekiyor.

Daha önce yapıldımı bilmiyorum ama dava açılsa sanki yönetmeliğin bu hükmü iptal edilebilir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
2 yıl 9 ay önce #6246 yazan scandisk
"adaylıklarının kaldırılmış olması" ibaresinin iptali için danıştaya dava açmak lazım. Bu sorunun başka çözümü yok. Meb kendiliğinden yönetmeliği değiştirmezse tabiki

Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.