logo yeni

Emeklilikte hizmet birleştirme

Daha
5 ay 1 hafta önce #14055 yazan Günaydın
01.08.1974-01.09.1975 yılları arasında memur, 20.02.1978-30.09.1979 arası özel şirkette işçi, 23.10.1979 tarihinde yeniden memuriyete atanıp, 1982'de öğretmenliğe geçtim. 28.08.2000'de emekli ikramiyem ödenerek emekli oldum. 10.11.2000 tarihinde branşımdaki öğretmen boşluğundan yararlanıp tekrar öğretmenliğe döndüm. 31 Temmuz 2016 itibariyle yeniden emekli olmak istiyorum. Hizmet birleştirmem daha önce yapılmamış. Şimdi yapıldı. Hizmet birleştirmem ilk emeklilikte yapılmadığı için emekli ikramiyesinde kaybım oldu mu? Şimdi Kazancım ne?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 1 hafta önce - 5 ay 1 hafta önce #14056 yazan osman1
Hizmet birleştirmesinden kastınız, özel sektörde işçi olarak geçirdiğiniz süreler ise, bu sürelerin emeklilik ikramiyesine herhangi bir etkisi olmayacaktır.
Farklı döenmlerde memur olarak çalıştığınız sürelerin birleştirilmemiş olacağına ise ihtimal vermiyorum.
Öte yandan, özel sektör hizmetlerinizin birleştirilmemiş olması, emekli maaşınızın hesabını etkileyecektir. Şimdi birleştirme yapılması durumunda, emekli olduğunuzda toplam hizmet süreniz esas alınarak emekli aylığınız belirlenecektir.
Son Düzenleme: 5 ay 1 hafta önce yazan osman1 .

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.637 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.