logo yeni

Öğretmen başka şehirde yüksek lisans yapamayacak

Daha
3 yıl 2 ay önce #1388 yazan scandisk
milli eğitimin rotasyon yönetmeliğinden öğrenim özrünü çıkardığını söylediler. yani artık milli eğitim öğretmenlerin başka şehirde yüksek lisans yapmasına engelmi olacak. Bu ne saçma mantıktır. İnsanlar master yapıp kendini geliştirmek istiyorsa meb neden engel oluyor buna. Birde çocuklarımızı kendilerini geliştirmelerini yasakladığımız öğretmenlere mi emanet edeceğiz.
Hani bilim sevgisi bilgi açlığına ne oldu?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1390 yazan ferdiy
Ama öğretmenler de bunu suistimal ediyordu. Tüm öğretmenler yüksek lisans yapacağım derse bazı yerlerde öğretmen kalmazdı.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1396 yazan Fatihsolmaz
Yönetmeliğin Anayasanın eğitim hakkına aykırı olduğunu düşünüyorum. İptal edilmesi lazım. üst yorumda ki arkadaşımızın dediği gibi suistimal yapanlar olabilir, ancak kurunun yanında yaş yanmasın.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1410 yazan feylesof
Suistimal mantığıyla hareket edersek her şeyi yasaklaman lazım sonuçta insan olan yerde herşey suistimal edilir. Ben bu yasakçı kafaları anlayamıyorum. Eş durumundan tayinide suistimal ediyorlar diye öğretmenlerin evlemesinidemi yasaklayalım yani bu mudur?

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1477 yazan ferdiy
Yüksek lisans alanı öğretmenlik mesleği ile ilgili ise bu değerlendirilebilir. Ama seçilen bölümün yapılan eğitim işine bir katkısı olmayacaksa, bundan dolayı yer değiştirmeye izin verilmesi çok doğru gelmiyor.
Okuldaki çocukların, her gelen öğretmeninin "master yapmaya gidiyorum" diyerek ayrılmasıyla yaşayacağı sorunların telafisi olmaz. İşe girerken bu şartları kabul edip girmek gerek. Ya da yüksek lisansı yapıp öyle girilsin işe.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1491 yazan emircan alim

ferdiy yazan: Yüksek lisans alanı öğretmenlik mesleği ile ilgili ise bu değerlendirilebilir. Ama seçilen bölümün yapılan eğitim işine bir katkısı olmayacaksa, bundan dolayı yer değiştirmeye izin verilmesi çok doğru gelmiyor.
Okuldaki çocukların, her gelen öğretmeninin "master yapmaya gidiyorum" diyerek ayrılmasıyla yaşayacağı sorunların telafisi olmaz. İşe girerken bu şartları kabul edip girmek gerek. Ya da yüksek lisansı yapıp öyle girilsin işe.

Master yapmak öyle kolay değil her gelende master yapamıyor. Yapanların bir çoğuda kendi şehrinde yapıyor. Eğitim hakkını engelleyemezsin. bu anayasa ile güvenceye alınmıştır.

Daha
2 yıl 3 hafta önce #9605 yazan slmznilüfer
bence de suistimale açık bir konu ama yine de eğitim hakkımından elimden alınmasını istemem... iki ucu...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.343 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.