logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

İşe gelmediğim iddiasıyla soruşturma açılıyor

Daha
2 yıl 5 ay önce #7930 yazan duyguakkaya2013@mynet.com
İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR.BEN BAYAN RADYOLOJİ TEKNİSYENİYİM .HAMİLELİK DURUMUNDAN ÇALIŞTIĞIM BİRİM OLAN RÖNTGENDEN ÇIKMAK ZORUNDA KALDIM(HAMİLELER RADYOSYONLU ORTAMDA DURAMAZ.)YAKLAŞIK 10 GÜNDÜR İDARE İLE GÖRÜŞMEME RAĞMEN DİLEKÇE VERİP BANA ÇALIŞACAĞIM YERİ SÖYLEYİN DİYE İŞİ RESMİYETE DÖKTÜM .SANKİ BU MEMLEKET TE HAMİLE KALMAK SUÇMUŞ GİBİ BANA BASKI YAPILIYOR HERGÜN İŞE GELMEME VE İMZA ATMAMA RAĞMEN BAŞHEKİM SEN 2 HAFTA İŞE GELMEDİN DİYE BASKI YAPIYOR.AYIN BAŞINDA İMZA FÖYÜMDEKİ İMZALAR SANA AİT DEGİL DİĞE TUTANAK TUTTURUP BANA 7 GÜN İÇERİSİNDE SAVUNMAMI İSTEDİLER. BÜYÜK BİR BASKI İÇİNDEĞİM NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM BANA LÜTFEN YARDIMCI OLUN. BİR YOL GÖSTERİN HAKKIMI NASIL ARARIM. SAYGILARIMLA...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce #7933 yazan metinc
İmzalar size aitse adli tıptan görüş alınmasını isteyebilirsin. Aksi takdirde imzalar sana ait değilse verilecek disiplin cezasına itiraz edebilirsin ama şansın az görünüyor.

Daha
2 yıl 5 ay önce - 2 yıl 5 ay önce #7936 yazan QIRIX
BENCE RAHAT OL.
İMZALAR SANA AİTSE DAHA RAHAT OL.
7 GÜN İÇİNDE SENDEN NASIL BİR SAVUNMA İSTEDİLERSE-SENİ NEYLE SUÇLUYORLARSA BUR DA YAZ.
BİZ HEP BİRLİKTE SANA YARDIMCI OLACAĞIZ.
EĞERKİ İMZALAR SANA AİTSE ONLARA MOBBİNG DAVASI AMÇA HAKKIN DOĞAR.
AYRICA İŞYERİNDE KAMERA VARSA, SON 2 AY'A YÖNELİK KAMERA KAYITLARININ BİR ÖRNEĞİNİ İSTE.ÖZELLİKLE İMZA SAATLERİNDEKİNİ.
VE BU KAYITLARIN KURUMCA MUHAFAZASI HUSUSUNDA DİLEKÇE VER.
BİRDE ÖZEL MSJ YOLLADIM SANA.. MSJ KUTUNA BAK.

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)
Son Düzenleme: 2 yıl 5 ay önce yazan QIRIX.

Daha
2 yıl 5 ay önce #7937 yazan kemal cebi
İmzalar size ait olduğu halde size ait olmadığına şahitlik edip tutanağı imzalayan iş arkadaşlarınızı merak ettim. Böyle bir çalışma ortamı mı olur?

Daha
2 yıl 5 ay önce #7939 yazan papatya
Sayın AKKAYA,
Memurların hukuka ve usule uygun davranışlarının, amirleri tarafından hukuk dışı şeklinde değerlendirilerek disiplin işlemlerine konu edildiği hallerle de karşılaşılabilmektedir.

İşe gelmenize ve bunun ispatlanması mümkün olmasına rağmen, işe gelmediğiniz yönünde tutturulan tutanağa dayanarak hakkınızda yaptırım uygulanması da söz konusu olabilir.

Verdiğiniz bilgilerden, hergün işe geldiğiniz ve geldiğinize dair de imza attığınız, ayrıca görev yerinizin değiştirilmesi talebinde bulunduğunuz ve cevap alamadığınız anlaşılmakla birlikte, imza sonrası işyerinde bulunup bulunmadığınız konusunda bir bilgiye ulaşılamamaktadır. Bu çerçevede;

**Kuruma başvuruda bulunmuş olmanız ve herhangi bir cevap almamış olmanız, göreve gelmemenizi ya da görevi terketmenizi haklı göstermeyecektir.
**İşyerine her mesai gününde gelmiş ve imza atmışsanız, hakkınızda "göreve gelmemeniz" sebebiyle işlem yapılması hukuka aykırı düşecektir.
**İşyerine gelip imza attıktan sonra işyerinden ayrılmışsanız, "mesai saatlerinde görevi terketmeniz" sebebiyle hakkınızda uyarma cezası verilmesi gerekebilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.458 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.