logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

Tedviren atanan amir disiplin amiri olabilirmi?

Daha
2 yıl 7 ay önce #7176 yazan mustafa çakırcalı
tedvren ataması yapılan bir amirle başım dertte. Henüz bir problem olmadı ama baya bir sürtüşme yaşadık. ben her ihtimali gözönünde tutmak istiyorum bu adam tedviren atanmış biri olarak benim disiplin amirim olabilirmi merak ediyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #7182 yazan papatya
Sayın ÇAKIRCALI,
Hukuki dayanağı olmayan "tedviren görevlendirme" uygulamasına dayanılarak bir görevi yürütenler, o kadroya vekaleten atanma niteliklerini taşımadıklarından, o kadro unvanına yüklenmiş olan "disiplin amiri" sıfatını da kazanamazlar.

Tedviren görevlendirilmiş olan bir personelin, o görevden dolayı disiplin amiri sıfatıyla memurlar hakkında disiplin işlemleri yürütmesi mümkün olamayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 7 ay önce #7186 yazan mustafa çakırcalı
Teşekkürler papatya hanım. adam tedviren bakıyor ama koltuğun sahibi gibi davranıyor. 10 yıl hizmeti bile yok sanki kamuda atanacak başka adam yok gibi birde bu çoluk çocukla uğraşıyoruz.

Daha
2 yıl 7 ay önce #7188 yazan osman1
Kurumlarda devlet ciddiyeti kalmadı. Eskiden, çok iyi olmasa da kurallar vardı. Amir amir gibi, memur da memur gibi davranırdı.

Daha
2 yıl 7 ay önce #7202 yazan metinc
En azından şu anda 10 yıl hizmeti olmayan asaleten daire başkanı vs. olamıyor ama gidişat öyle gösteriyorki ileride bu kuralı da esnetebilirler. Zaten bir ara torba kanunlardan birinde vardı sonra vazgeçtiler.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.356 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.