logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

rapor ayarlayamadık sorun yaşarmıyım

Daha
2 yıl 8 ay önce #6899 yazan indiana
geçen hafta mazeretsiz olarak 2 gün işe gidemedim. esasında rapor alacaktım ama bir sıkıntı çıktı alamayabilirim en kötü durumda verilebilecek disiplin cezası ne olabilir?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6900 yazan papatya
Sayın INDIANA,
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125/C/b maddesinde “Özürsüz olarak bir veya iki gün göreve gelmemek,” fiilini işleyen memurlara Aylıktan Kesme Cezası verileceği hüküm altına alınmıştır.
Öte yandan, Kanunun 125 inci maddesinin üçüncü fıkrasında “Geçmiş hizmetleri sırasındaki çalışmaları olumlu olan ve ödül veya başarı belgesi alan memurlar için verilecek cezalarda bir derece hafif olanı uygulanabilir.” denildiğinden, hakkınızda aylıktan kesme cezası verilmesi durumunda bu cezanın kınama cezası şeklinde uygulanması söz konusu olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 8 ay önce #6907 yazan indiana

papatya yazan: Sayın INDIANA,
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125/C/b maddesinde “Özürsüz olarak bir veya iki gün göreve gelmemek,” fiilini işleyen memurlara Aylıktan Kesme Cezası verileceği hüküm altına alınmıştır.
Öte yandan, Kanunun 125 inci maddesinin üçüncü fıkrasında “Geçmiş hizmetleri sırasındaki çalışmaları olumlu olan ve ödül veya başarı belgesi alan memurlar için verilecek cezalarda bir derece hafif olanı uygulanabilir.” denildiğinden, hakkınızda aylıktan kesme cezası verilmesi durumunda bu cezanın kınama cezası şeklinde uygulanması söz konusu olabilir.

Teşekkürler. rapor işini hallettim neyseki sıkıntı çıkmadı.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6983 yazan scandisk
raporu sonradan götürdüğün zaman problem çıkmıyormu sizde. Biz aldığımız gün göndermek zorundayız bu konuda sıkı davranıyorlar

Daha
2 yıl 8 ay önce #7013 yazan indiana
neyseki çıkarmadılar sanıyorum isteseler oradanda sorun çıkardı

Daha
2 yıl 8 ay önce #7019 yazan mithat
Sonradan fark edip çıkarmasınlar da.

Daha
2 yıl 7 ay önce #7076 yazan indiana
raporu aldığımız gün kuyruma teslim etme zorunluluğumuz nerede var bilgim olsun

Daha
2 yıl 7 ay önce #7082 yazan nazli
Aşağıda belirttiğim yazı yardımcı olur belki size.

Yazı

Daha
2 yıl 6 ay önce #7468 yazan kemal cebi
bizde hiç sorun oluyordu bu konular demekki ya bu durumdan haberleri yok yada idare ediyorlar. Zaten diğer türlü olmasıda bana saçma geldi

Sayfa oluşturma zamanı: 0.457 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.