logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

disiplin soruşturmasında zamanaşımı ne zaman başlar

Daha
2 yıl 8 ay önce #6818 yazan kenan sever
kurumda başlatılacak disiplin soruşturmasında zamanaşımı süresi ne zaman başlar. 657 de yazan ifadeyi biliyorum ancak benim sormak istediğim daha somut şöyle söyleyebilirim. mesela kurum dışında yaşanan bir olaydan dolayı disiplin soruşturması başlayacak olsa zamanaşımı ne zaman başlar. Olayın olduğu zamanmı yoksa kuruma bildiirildiği zamanmı.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6825 yazan nazli
Devlet memurluğundan çıkarma cezası verilmesi gereken hallerde, fiil veya halin öğrenildiği tarihten itibaren 6 ay içerisinde, diğer disiplin cezalarını gerektiren hallerde ise fiil veya halin öğrenildiği tarihten itibaren 1 ay içinde disiplin soruşturmasına başlanması gerekir. Yani olayın olduğu zaman değil, olayın öğrenildiği zaman bu süre başlayacak. Ancak ceza vermek için olayın üzerinden 2 yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekecek.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6830 yazan kenan sever
O zaman nazlı hanım olayın kuruma bilidirildiği tarih itibariyle başlayacaktır bu durumda zamanaşımı. benim için önemli olanda oydu saolun.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.434 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.