logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

Muhakkik olan kişiyle aramız açık. Ne yapabilirim?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1478 yazan mithat
Kurumda mesai saati 12.30 da bitiyor. Yemekhane 12.00 den itibaren açık ve personel yemek yiyebiliyor. Ben yemekhaneyi kullanmıyorum. Diğer birimlerden arkadaşlarla 12.20 civarında dışarı çıktık. Amirim pencereden görüp tutanak tutturmuş ve muhakkik görevlendirerek savunmamı istendi.
12.22 de kurum dışında izinsiz bulunmam ve bu durumun 657 sayılı Kanunun 125/A maddesi kapsamında disiplin cezası gerektirmesi nedeniyle, 7 gün içerisinde konuya ilişkin savunma yapmam istendi.
Muhakkik olarak görevlendirilen kişiyle aramız yıllardır açık ve birbirimize karşı kin duyduğumuz kurumdakiler tarafından biliniyor.

12.22 de çıkmayı bir şekilde ifade etmeye çalışacağım da(bu arada beraber çıktığım ve diğer birimlerde olan 2 arkadaş hakkında savunma istenmedi), muhakkikle olan sıkıntımızdan dolayı itiraz edebilir miyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1490 yazan NEDVED
AYNEN İTİRAZ EDEBİLİRSİN.MUHAKİK İLE ARANDA DAHA EVVEL GELEN BİR HUSUMET BULUNDUĞUNU,DOLAYISIYLA MUHAKKİKİN DEĞİŞTİRİLMESİ TALEBİNDE BULUN. AYRICA DİĞER ARKADAŞLARINA DEĞİLDE SANA YALNIZ SORUŞTURMA AÇILMASI DAVAYI SAKATLAYAN SEBEPLERDENDİR. BU HUSUSTA DA İTİRAZCI OL.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN BANA CEP NUMARANI YOLLA MSJ İLE...

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
3 yıl 2 ay önce #1493 yazan papatya
Sayın MİTHAT

Disiplin soruşturmalarında soruşturma görevi verilen kişilerle, hakkında soruşturma yürütülen memur arasında mevcut olan ve soruşturmanın sağlıklı yürütülmesini engelleyecek sebeplerin bulunması halinde, soruşturmacı tayinine karşı itirazda bulunulması mümkündür. Ancak, bunun sonuç verebilmesi, somut olarak ispat edilebilecek hususların bulunmasının yanı sıra disiplin amirinin değerlendirmesine de bağlıdır.
Öte yandan,
-Disiplin cezasını verecek amir tarafından savunma istendiğinde, yapılacak savunmada soruşturmacı ile olan hukukunuzdan söz edebileceğiniz,
-Disiplin cezası verilmesi halinde, disiplin cezasına yapılacak itiraz aşamasında söz konusu durumu ilgili disiplin kuruluna yapacağınız itirazda ileri sürebileceğiniz,
-Disiplin cezasının kesinleşmesi durumunda, cezaya karşı idare mahkemesinde dava açmak istemeniz halinde, iddialarınıza bu aşamada yer verebileceğiniz
değerlendirilmekle birlikte, soruşturmacı konusundaki itirazınızın; ilgili disiplin amiriniz, itiraz aşamasında disiplin kurulu ve dava aşamasında idare mahkemesi tarafından nasıl değerlendirileceği, yapılacak değerlendirmelere göre farklılık gösterebilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1501 yazan Edirneden
geçtiğimiz hafta muhakkik kavramının ne olduğunu bizim kurumdakiler sayesinde öğrendim!!..

almış olduğum bir sağlık raporu hakkında savunmamı istediler..

neyse savunmayı verdik..

sonra Valiliğe benle ilgili bir yazı yazmışlar..

valilik benim konuyla ilgili kurum içinden bir muhakkik tayin edecekmişş..

hakkımda yürütülen işlemlerin hepsi usulsüz..

raporumu hastalık sonucu alıp almadığımı tayin edecek tek mercih var o da en yakın sağlık kuruluşu..

hastaneye seveketme gereği duymadılar:=)..

ben sonucu bekliyorum..

bu işin sonunda en başta müdüre yaylım ateşi gibi arka arkaya dava açıcam:=)..

Daha
3 yıl 2 ay önce #1503 yazan zebani

Edirneden yazan: geçtiğimiz hafta muhakkik kavramının ne olduğunu bizim kurumdakiler sayesinde öğrendim!!..

almış olduğum bir sağlık raporu hakkında savunmamı istediler..

neyse savunmayı verdik..

sonra Valiliğe benle ilgili bir yazı yazmışlar..

valilik benim konuyla ilgili kurum içinden bir muhakkik tayin edecekmişş..

hakkımda yürütülen işlemlerin hepsi usulsüz..

raporumu hastalık sonucu alıp almadığımı tayin edecek tek mercih var o da en yakın sağlık kuruluşu..

hastaneye seveketme gereği duymadılar:=)..

ben sonucu bekliyorum..

bu işin sonunda en başta müdüre yaylım ateşi gibi arka arkaya dava açıcam:=)..

raporun hastalık iznine dönüştürülmemişmiydi

Daha
3 yıl 2 ay önce #1512 yazan keremcem
bence arayı düzelt faydasını görürsün :woohoo:

Daha
3 yıl 2 ay önce #1518 yazan mithat
Bilgileriniz için teşekkürler. Aramız düzelecek gibi değil. Cezayı kesin verirler de, anlaşılan itiraz ve yargıya kalacak iş. Ama aramızda husumet olduğunu kurumdakiler bilmesine rağmen, bunu belgeli ispatlamam mümkün olamıyor.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1536 yazan mahsuni
amir muhakkikik tayin ederken aranızın bozuk olduğunu biliyormuydu

Daha
3 yıl 2 ay önce #1537 yazan mithat
Biliyor ve özellikle onun olmasını istemiş. Aramız bozuk ama bu bilinmesine rağmen resmi ispatım zor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.375 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.