logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

Disiplin cezası

Daha
7 ay 2 hafta önce #13466 yazan sinan__
Arkadaşlar nette gezerken denk geldim siteye ve üye oldum.Sorularıma yanıt bulacagımı sanıyorum.İyi akşamlar herkeze.Hakkımda açılmış bir disiplin soruşturması oldu.Daha dogrusu şikayete binaen savunmam alındı ve soruşturma açmaya gerek görülmedi,aynı olay için şahıs savcılıgıda başvurdu ve hakkımda herhangi bir yaptırım kararı çıkmadı.Aynı şahıs gecen gün beni aşırı tahrik sonucu el ile itekleyerek fiziki müdahale etmeme sebebıyet vererek bunuda yapacagımı tahmın ettıgı için(çunkı gercekten aşırı tahrık var) eşine olayı balkondan telefona kaydetmesini söylediği için kayıtlı olarak kuruma hakkımda şikayette bulundu.Benim soracagım soru şu;birincisi yaptıgı o kayıt yasalmı.İkincisi beni tahrik ettiğini söyliyecegım zatende,o kayıt tahrık ettiğinin bı kanıtı sayılırmı?Artı sadece iteklemek(gerçi disiplin amirininin insafında olan bişey ama) ceza için yeterlimi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 2 hafta önce #13467 yazan osman1
Anlattığınız olayla ilgili olarak yapılacak soruşturmada, belirttiğiniz gelişmelerin de göz önünde bulundurulması suretiyle, neticede hakkınızda bir kanaate ulaşılacaktır.
Bu konudaki sonucun ne olacağına ilişkin olarak buradan net bir şey söylemenin doğru olmayacağını düşünmekle birlikte, soruşturmayı yapacak olanın ve disiplin amirinin değerlendirmelerine göre neticede ceza almanızın da söz konusu olabileceğini ya da olmayabileceğini söyleyebilirim.
Olaylara ilişkin bilgi ve belgeler, ifadeler vs. hakkınızda verilecek kararı etkileyecektir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.318 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.