logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

RAPOR BİTİMİ RESMİ TATİLE DENK GELİRSE

Daha
10 ay 3 hafta önce #12695 yazan AdemK
Polis Memuruyum psikiyatriden rapor aldım. Rapor bitimi kontrole gitmem gerekiyordu kontrol günü 30 ağustos pazar resmi tatil günü olduğundan pazartesi Dr. giderek tekrar rapor aldım .Büro görevinde görevlisi olmama rağmen pazar günü özellikle polis merkezinde görev yazılmış ve gelmediğim hakkında tutanak tanzim edilerek disiplin soruşturması acilmiş bulunmaktadır .30 ağustos resmi tatil olmasına ve pazar güne denk gelmesine Ogün psikiyatriden alınan raporun bitmesi ve kontrolle gidilmesi zorunluluğu olmasına rağmen çalışır belgesi getirmeden işe kanunen başlatamıyorlar, buna rağmen şahsi kin dolayısıyla mazeretsiz işe gelmemekten dolayı soruşturma açılmış bulunmakta . Devlet memurları kanununda açıklayıcı bir hüküm yok. Sağlık il müdürlüğü teamüller gereği ilk mesai günü kontrole gelir diyor. Örnek bir disiplin sureci veya dava süreci olan, bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 3 hafta önce #12701 yazan osman1
Polislerin mesasi konusu diğer memurlara göre farklı. Resmi tatillerde de görev yapıyorlar. Öte yandan, raporlu olmanız ve kontrol muayenesine çağrılmanız nedeniyle, ilk mesai günü beklenmeden nöbet yazılmaması gerektiğini düşünüyorum. Çnkü, göreve başlayıp başlamayacağı belli olmayan bir memura nöbet yazmak, o memurun gelememesi halinde kamu hizmetlerinde alsama olmasına da neden olabilecektir.
Üstelik, kontrol muayenesine gittiğinizde zaten hastalığınızın devam ettiği gerekçesiyle yeniden rapor almışsınız. Bu drurum, sizin iki rapor arasında kalan ve kontrol muayenesine gidemeyeceğiniz resmi tatil gününde görev yapmanızın, sağlık yönüyle mümkün olamayacağını da göstermektedir.

Hakkınızda yapılacak olumsuz bir işlem olması durumunda bu işlemin itiraz üzerine üst makamlar tarafından kaldırılacağını veya mahkemeye gitmeniz dururmunda da söz konusu işlemin iptal edileceğini düşünmekteyim.

Amiriniz de her ne kadar işlem başlatmış ise de, karar verme aşamasında bu durumları umarım mutlaka değerlendirecektir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.