logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

Yavuz Hırsız Ev sahibini Bastırır Olayı...

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #12139 yazan QIRIX
Çalıştığım iş yerindeki bir taşeron çalışan benim hakkımda bir arkadaşıma kötü sözler söylemiş.O arkadaşımda geldi bana söyledi.ki daha önce de bu taşeron çalışanın yine hakkımda ileri geri konuştuğunu duymuştum.Dolayısıyla bende sinirlendim.Bu taşeronun da babası bizde çalışan memur ve iyi bir arkadaşlığımız var.Bende babasını kurum telefonundan aradım ve oğlunun ikinci kez böyle bir terbiyesizlik yaptığını,oğluna çeki düzen vermesi istedim. aksi taktirde bi daha böyle şeyleri bir başkasından duyarsam onu döveceğimi .v.s tehdit ettim(o anki sinirle-Gerçi tehdit ettiğimi hatırlamıyorum)..Hatta bu hususta oğlunu idreye bildirirsem hakkında tutanak tutarsam tazminatsız kovulma nedeni bile olacağını ama kimsenin ekmeğiyle oynamak istemediği o yüzden oğluna bi çeki düzen vermesini istedim...

Babası da oğlunu idareye şikayet etmediğim için teşekkür etti.Kendisinin oğluna gereken cezayı vereceğini söyledi.yalnız bana bu durumu kanıtlamamı istedi.Bende babasını çağırdım, oğlunun benim hakkımda konuştuğu kişi ile karşılatırıp olayı kanıtladım.

Akabinde babası gidip benim hakımda dilekçe vermiş idareye...Oğlu hakkında kendisini kurum telefonu ile arayıp tehdit ettiğimi,kurum tlf kayıtlarının ses kaydı yaptığını o ses kayıtlarının delil olarak dinlenmesini ve hakkımda adli ve disiplin soruşturması açılması için dilekçe vermiş...

ve hakkımda soruşturma açıldı.İdare sözleşmeli Müdür yrd. muhakkik atadı...

O kadar doluyum ki bu forumda yazdığım için kelimelerime dikkat ediyorum ama ben hayatımda böyle bir şerefsizlikle karşılaşmadım-böyle alçakça bir davranış ile karşılaşmadım.Ben onun oğlunun ekmeğinden olmaması için babasına şikayette bulundum çünkü babasıyla aram iyiydi-oğluna bir çeki düzen vermesi gerektiğini söyledim-oğlunun bir sorunu varsa gelip benimle konuşmasını istedim ama hale bak yaaa!!!Babasının bana yaptığı kalleşlik yenilir yutulur cinsten değil.Şaşkınım ve hayli öfkeliyim...

Bu durumda ne yapabilirim.Her türlü yardıma açığım..Teşekkürler...

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan QIRIX.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce #12140 yazan papatya
Sayın QIRIX,
Öncelikle geçmiş olsun diyorum. İşyerlerinde maalesef bu türhoş olmayan olaylarla karşılaşılabilmektedir.
İş arkadaşlarına hakarette bulunmak veya bunları tehdit etmek fiili, kademe ilerlemesin in durdurulmasını geretiren haller arasında sayılmıştır.
Anattığınız olayda hakaret veya tehdit unsurunun varlığının ıspat edilmesi durumunda (bunun adli kovuşturma konusu olmadan tam olarak netlik kazanabilacağini düşünmemekteyim) hakkınızda kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verilebilir.
Bu aşamada, karşı taraf hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Taşeron personelin sizinle ilgili tutum ve davranışları belirttiğinan iz şekildeyse ve şahitlerle ıspalanabilecekse, hakkınızda yürütülecek soruşturmanın seyrinde değişiklik olabilir.
Yürütülen soruşturmada, herhangi bir hukuksuz durum görülmediği yönünde değerlendirme yapılabileceği gibi kademe ilerlemesinin dururulması verilmesi ya da fiilin farklı disiplin cezaları kapsamında değerlendirilmesi söz konusu olabilir. (Devlet memuru vakarına yakışmayan tutum ve davranışta bulunmak veya iş arkadaşlarına kötü muamelede bulunmak gibi)

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.339 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.