logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bir davada iki ayrı suçtan mahkum olmak

Daha
1 yıl 3 ay önce #11632 yazan Mehmet muaz
Özel hayatı ifşa ve şantaj suçundan 10+10 ay mahkum oldum. Memuriyetten 3 yıl önce. Cezam 1 yıl ertelendi. Kızım ilik nakli olduğu için. Yargıtay yeni onadı. Memuriyetimin geleceği açısından bu cezalar birleştirilirmi. Etkisisi nedir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 3 ay önce #11633 yazan turanaga

Mehmet muaz yazan: Özel hayatı ifşa ve şantaj suçundan 10+10 ay mahkum oldum. Memuriyetten 3 yıl önce. Cezam 1 yıl ertelendi. Kızım ilik nakli olduğu için. Yargıtay yeni onadı. Memuriyetimin geleceği açısından bu cezalar birleştirilirmi. Etkisisi nedir.

1 yıldan uzun süreli bir hapis cezasının memurluğa engel olması için Özel hayatı ifşa ve şantaj suçunun kasıtlı işlenmiş olması gerekiyor. 12 aydan az mahkumiyet ise memurluğa engel olmaz. 10+10 dan kastınız ne onu anlamadım.

Daha
1 yıl 3 ay önce #11634 yazan Mehmet muaz
Yani şikayetçi hem özel hayatı ifşadan hemde şantajdan dava açtı. Yargıtay her iki isnad edilen suçu 10 ay birini 10 ay diğerini onadı. 10+10 kasdım bu. Suç tarihi Memuriyetten 3 yıl önce. Fakat yargıtay yakın onadı. Danıştay kararında iki ceza birleştirilemez diye içtihat belirtmiş. 10+10=20 ay olmaz diye. Kasdım bu lütfen yardımcı olun. Ayrıca 1 yıl kızımın ilik nakli olması hasebiyle cezamı 1 yıl erteletmiştim. Hayati tehlike devam ettiği için bir yıl daha erteleme talebim oldu. Ertelenirse bu sürenin sonunda iyi hal göz önüne alınarak hapis yatmamayı talep edebilirmiyim. Bu yasalmı

Daha
1 yıl 3 ay önce #11635 yazan nazli

Mehmet muaz yazan: Yani şikayetçi hem özel hayatı ifşadan hemde şantajdan dava açtı. Yargıtay her iki isnad edilen suçu 10 ay birini 10 ay diğerini onadı. 10+10 kasdım bu. Suç tarihi Memuriyetten 3 yıl önce. Fakat yargıtay yakın onadı. Danıştay kararında iki ceza birleştirilemez diye içtihat belirtmiş. 10+10=20 ay olmaz diye. Kasdım bu lütfen yardımcı olun. Ayrıca 1 yıl kızımın ilik nakli olması hasebiyle cezamı 1 yıl erteletmiştim. Hayati tehlike devam ettiği için bir yıl daha erteleme talebim oldu. Ertelenirse bu sürenin sonunda iyi hal göz önüne alınarak hapis yatmamayı talep edebilirmiyim. Bu yasalmı

Devlet Memurları Kanunu, "kasten işlenen BİR SUÇTAN dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası" alanların memur olamayacağını söylüyor. Siz "Şanta" suçundan dolayı 10 ay ve "Özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan 10 ay mahkumiyet aldığınıza göre, bu suçların kasten işlendiğine dair mahkeme kararında bir ibare yoksa memur olmanıza engel bir durum olmayacaktır diye düşünüyorum. Her suç ve ceza ayrı değerlendirilmeli.

Mahkemeden talepleriniz konusunda ilgili hakimlerin yapacakları değerlendirmelere göre farklı sonuçlar çıkabilir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.330 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.