logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

memuriyet işe gitmeme

Daha
1 yıl 4 ay önce #11477 yazan cuneyt2577
arkadaşlar 2015 yılı içerisinde bi seferinde 9 gün bi seferde 4 gün bi seferindede 12 gün işe gitmedim ve şu anda hala gitmiyorum yanı yarın 13 gün olacak yarınla birlikte toplam 25 gün işe gitmemiş olacam bu yıl içerisinde gitmeme nedenim psikolojik aşırı borç yuzunden can güvenliğimin sıkıntıda olmasından dolayı gıdemıyorum bana şu anda bunlarla ilgili sorusturmalar acılmış. sorularım:
1-benden savunma almadan dırek ışlem yapabilirler mi?
2-bahsettiğim gibi savunma yapsam can güvenliğimin olmadığıyla ilgili mazeret olarak kabul edilir mi?
3-komple memurluktan atılır mıyım?(bi daha memurluğa dönememek üzere)
4-kuruma istifa dilekçesi göndersem kabul edilir mi?

konuyla ilgili bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 ay önce - 1 yıl 4 ay önce #11478 yazan papatya
Sayın CÜNEYT2577,

Öncelikle sağlığınız nedeniyle geçmiş oldun dileklerimi iletmek isterim.

Yıl içerisinde aralıklı olarak toplam 20 gün işe gitmeyen memur hakkında, Devlet memurluğundan çıkarma cezası verilebilmektedir. Devlet memurluğundan çıkarma cezası alanlar ise bir daha devlet memuru olamamaktadır.

Devlet memurluğundan çıkarma cezası bir disiplin cezası olduğundan, bu ceza usule uygun bir soruşturma sonucunda verilebilir. Ayrıca ceza verilmeden önce savunmanızın alınması da şarttır.

Yapacağınız savunma ve ibraz edeceğiniz belgelerin kurumunuz tarafından uygun görülüp görülmeyeceği konusunda, belgelerin niteliğine ve amirlerinizin değerlendirmelerine göre farklı sonuçlar ortaya çıkarabilir.

Ancak, daha önce 12 gün süre ile göreve gelmediğiniz için hakkınızda "çekilmiş sayılma" hükümleri uygulanması gerekirken, bu yola başvurulmayarak, işe gelmediğiniz sürelerin toplamı üzerinden disiplin cezası uygulamasına gidilmesinin hukuka uygun olmayacağını düşünüyorum. Çünkü, yıl içerisinde parça parsa işe gelinmeyen günlerin toplamının 20 gün olması durumunda Devlet memurluğundan çıkarma cezası verilebilmesi için, 20 gün hesabına dahil edilecek süreler içerisinde bir defada 10 gün ve daha fazla süre işe gelmeme durumunun olmaması gerekiyor.
Kurumunuz burada hata yapmış olabilir. Bir defada 10 günde işe gelmediğinizde hakkınızda işlem yapılması gerekirdi. Eğer, hakkınızda çekilmiş sayılma hükümleri uygulanırsa bir yıl sonra memuriyete tekrar dönebilirsiniz.

Yeniden 13 gün işe gitmediğinizden, savunmanız alınmadan hakkınızda çekilmiş sayılma hükümlerinin uygulanması yoluna şimdi de gidilebilir. (Daha önce 12 gün işe gelmemeyi haklı görmüş olabilirler)

Savunmanız istenirse, konuya çekilmiş sayılma yönüyle de yaklaşırsanız, disiplin cezası almama durumunuz olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 4 ay önce yazan Kül Tigin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.