logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

telefonlara bakılmadığı için uyarı

Daha
1 yıl 9 ay önce #10474 yazan sidel07
kurumum bıze vatandaştan gelen telefonlara bakılmadığı için uyarı yazısı yazdı bunun bır dayanağı varmıdır.yogun olduğumuz ıcın elımızden geldıgınce bakmaya çalışıyoruz ama bakamadığımız zamanlarda oluyor bunun ıcın bıze ceza verılır mı yardımcı olursanız sevınırım

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce - 1 yıl 9 ay önce #10475 yazan Kül Tigin
Uyarma yazısı disiplin cezası değildir, ancak memurun daha dikkatli davranması için yazılan bir yazıdır. Ancak sonraki aşamada uyarma cezası almanıza sebep olacak şekilde disiplin soruşturması açılabilir ve bu uyarı yazısı da iptal için açacağınız davada aleyhinize bir delil olarak ortaya çıkabilir.

Öte yandan 657 sayılı Kanunun disiplin cezasına ilişkin 125 inci maddesi hükümleri çoğunlukla, içine her şeyi alabilen genel ve soyut ifadelerden oluşur. Dolayısıyla örneğin telefonlara bakmama hareketi, 125/A da yer alan "f) Görevine veya iş sahiplerine karşı kayıtsızlık göstermek veya ilgisiz kalmak," maddesi kapsamında değerlendirilerek hakkınızda bu ceza verilebilir.

Ancak iş yoğunluğunuz fazla ise ve bu sebepten telefonlara bakamıyor iseniz üstlerinizin de size ceza vermek yerine bu sorunu yeni personel temini, vatandaşın doğru birimlere yönlendirilmesi gibi tedbirlerle halletmeye çalışması gerekir. Ancak bizde amirler genelde kendilerine düşen vazifeleri görmezken memurları zorlayarak işleri yürütmek çabasındadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce yazan Kül Tigin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sidel07, esma

Daha
1 yıl 9 ay önce #10639 yazan keremcem
Bu yazıyı görünce güldüm çünkü bende çok telefon kullanıyorum diye uyarı aldım.Adam seninle uğraşmak isterse uğraşıyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.409 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.