logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

Memurun vakarına yakışmayan davranış nedir?

Daha
3 yıl 2 ay önce #871 yazan turanaga
İnternet üzerinden amirlerime kurumla ilgili bazı konularda bilgi paylaşımı için mesaj attım.
Devlet memuru vakarına yakışmayan tutum ve davranışta bulunmak suçunu işledim diye hakkımda soruşturma açıldı. Ceza vermezler diye düşünüyorum. Benzer bir durum yaşayan arkadaş var mı? Bir de şu vakar ne demek? ne yaptım da vakara aykırı hareket ettim? :(

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #874 yazan NEDVED
vakar-kibirli davranışa benzeyen ama aslında öyle olmayan bir sakinlik,edepli,boyun eğen,sorunsuz bir yaklaşım-yaşam tarzını yaşamak demektir :)

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan NEDVED. Sebep: cümle bozukluğu
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: QIRIX

Daha
3 yıl 2 ay önce #876 yazan turanaga
yani benim "sakinlik,edepli,boyun eğen,sorunsuz bir yaklaşım-yaşam tarzını yaşamak" dışı davranışta bulunduğumu mu söylüyorlar. İyi de amirlere attığım mesajda saygıda kusur da etmedim.

Daha
3 yıl 2 ay önce #878 yazan NEDVED
nedenini öğren bakalım niyeymiş. belkide bahane arıyordur.
ama bir soruşturma açılırsa burda yayınla yardımcı olalım sana.

turanaga yazan: yani benim "sakinlik,edepli,boyun eğen,sorunsuz bir yaklaşım-yaşam tarzını yaşamak" dışı davranışta bulunduğumu mu söylüyorlar. İyi de amirlere attığım mesajda saygıda kusur da etmedim.

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
3 yıl 2 ay önce #890 yazan Edirneden

turanaga yazan: yani benim "sakinlik,edepli,boyun eğen,sorunsuz bir yaklaşım-yaşam tarzını yaşamak" dışı davranışta bulunduğumu mu söylüyorlar. İyi de amirlere attığım mesajda saygıda kusur da etmedim.

soruşturma açtıktan sonra sarı zarfla savunmanı ister..

adamakıllı bir savunma yazarsın..

ceza verilirse;ceza verildikten sonra bir hafta içinde itirazda bulunma hakkın var..

bildiğim kadarıyla itirazlar valilik ya da kaymakamlıklara yapılıyor..

''memurun vakarına yakışmayan davranış''..

sana verse verse uyarı cezası verir..

belliki sana kafayı takmış..bahane arıyor..

Sayfa oluşturma zamanı: 0.330 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.