logo yeni

× Burada disiplin soruşturmaları, disiplin cezaları, görevden uzaklaştırma gibi konularda paylaşımda bulunabilirsiniz.

müstafi sayıldım

Daha
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #9180 yazan marjii
merhaba, 22/8/2014 tarihin de müstafi sayıldım 16/09/2014 tarihin de valilik onayı alındığı ve 25/09/ 2014 tarihin de tarafıma tebliğ edildi, öğrenmek istediğim idari dava açmak istiyorum kararın iptali için itiraz davası açma süresi ne kadar ? yani valilik onayı 16 eylül de alınmış evrak da öle yazıyor bana postacı tebliğ etti oda 25 eylül de dava açma sürem tebliğ tarihinden başlar dimi ? yoksa 22/08/2014 denmi başlar ? ve dava açma süresi kaç gün yada kaç aydır ? teşekkürler
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce yazan marjii.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9181 yazan papatya
Sayın MARJI,
Belirttiğiniz idari işleme karşı açılacak davada dava açma süresi, müstafi sayıldığınıza ilişkin yazının size tebliğ edildiği günü izleyen gün 1 inci gün olacak şekilde izleyen 60 gün olacaktır.
26 Eylül tarihini birinci gün sayarak 60 gün içerisinde söz konusu işlemin yürütülmesinin durdurulması ve iptali için dava açabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 1 ay önce #9182 yazan kemal cebi
niye müstafi sayıldınız öğreneblirmiyim? mahsuru yoksa

Daha
2 yıl 1 ay önce #9184 yazan marjii
tabiki, 2011 de bir okul yeni açılmıştı 5 hizmetlisi vardı okul müdürü bu hizmetlilerin 3 tanesini gönderdi dolaylı bir şekil de yerine hizmet alımı yaptı 18 yaşında oğlunu bacanağını 2 kadın yeğenini şirket elemanı olarak işe aldı bu duruma karşı çıkmamdan dolayı yani gönderilen hizmetlilerin haklarını savunmamdan dolayı okul müdürü bize taktı tabi 12 ayrı tutanak tutmuş geç geldi erken gitti vs soruşturma açıldı 11 uyarı 1 yıl kademe durdurma verilmiş tabi bu cezalar verildiğin de ben ege de tedavide idim 2011 ekim ayın dan 2013 haziran ayına kadar istihrahatli idim rapor yenilemem gerekiyordu bunu da kullanıp müstafi saydı 2013 temmuz da onuda bi şekil de düzelttik ocak 2014 de tayinimi başka okula çıkardılar soruşturmadan dolayı üstüne görevden çıkarılma teklifi yüksek disipline gönderildi yeni okul ise 800 öğrenci 28 sınıflı 2 hizmetlili bir okul müdür 10 sınıf 5 wc koridor vs görevi verdi tabi benim %68 engelli raporum var dedim bu işleri yapamam banane yapacaksın falan baktım olmayacak en iyisi emekli olalım hastahaneye muayyene gittiğim günleri 1 mayıs 20 mayıs 23 nisan gibi resmi tatilleri de tutanak tutup göreve gelmedi diye 5 maaştan kesim 7 uyarı 10 gün kademe durdurma cezası verildi temmuz 2014 de tayinimi de ilçeye çıkarmışlardı ben de rapor 2014 haziran 22 de psikyatriden 30- temmuz 22 de 30 gün raporlu idim sonra eylül 5 de yeniden 30 gün rapor verildi okula teslim ettik lakin ne hikmetse rapor gelmedi diyerekten 12 gün tutanak tutulmuş ve müstafi saymışlar, kısaca olay bu.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9185 yazan kemal cebi

marjii yazan: tabiki, 2011 de bir okul yeni açılmıştı 5 hizmetlisi vardı okul müdürü bu hizmetlilerin 3 tanesini gönderdi dolaylı bir şekil de yerine hizmet alımı yaptı 18 yaşında oğlunu bacanağını 2 kadın yeğenini şirket elemanı olarak işe aldı bu duruma karşı çıkmamdan dolayı yani gönderilen hizmetlilerin haklarını savunmamdan dolayı okul müdürü bize taktı tabi 12 ayrı tutanak tutmuş geç geldi erken gitti vs soruşturma açıldı 11 uyarı 1 yıl kademe durdurma verilmiş tabi bu cezalar verildiğin de ben ege de tedavide idim 2011 ekim ayın dan 2013 haziran ayına kadar istihrahatli idim rapor yenilemem gerekiyordu bunu da kullanıp müstafi saydı 2013 temmuz da onuda bi şekil de düzelttik ocak 2014 de tayinimi başka okula çıkardılar soruşturmadan dolayı üstüne görevden çıkarılma teklifi yüksek disipline gönderildi yeni okul ise 800 öğrenci 28 sınıflı 2 hizmetlili bir okul müdür 10 sınıf 5 wc koridor vs görevi verdi tabi benim %68 engelli raporum var dedim bu işleri yapamam banane yapacaksın falan baktım olmayacak en iyisi emekli olalım hastahaneye muayyene gittiğim günleri 1 mayıs 20 mayıs 23 nisan gibi resmi tatilleri de tutanak tutup göreve gelmedi diye 5 maaştan kesim 7 uyarı 10 gün kademe durdurma cezası verildi temmuz 2014 de tayinimi de ilçeye çıkarmışlardı ben de rapor 2014 haziran 22 de psikyatriden 30- temmuz 22 de 30 gün raporlu idim sonra eylül 5 de yeniden 30 gün rapor verildi okula teslim ettik lakin ne hikmetse rapor gelmedi diyerekten 12 gün tutanak tutulmuş ve müstafi saymışlar, kısaca olay bu.

İnşallah davayı kazanırsın
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: marjii

Daha
2 yıl 1 ay önce #9190 yazan marjii
papatya hanım ilginiz ve alakadar olduğunuz için teşekkürler, şimdi ben lojmanda oturuyordum milli eğitimin, bunlar beni müstafi sayınca haliyle maaşımı da alamadım bu durum da kişisel olarak maddi gücüm de hiç yok, 25 eylül de lojmandan çıkış yazımı mem müdürü göndermiş çıkmaz isen zorla çıkarılsın diye şimdi bunlar beni zorla dışarı atar mı ? ayrıca maaşım yatmadığından dolayı su ve yakıt paramı yatıramadım, az evvel yönetici teknisyen geldi bana yazıklar olsun dio yakıt parasını vermedi diyerekten dedim ki maaşımı alamdım beni işten çıkarmışlar desem de 10 dakika tartıştık kapının önün de, ev tutmam lazım lakin param da yok bunun için zaman lazım haliyle 3-5 gün yada 1 ay diyelim, bunlar beni şimdi zorla eşyalarımı dışarı atarlarmı çünkü 15 gün için de boşalt yoksa askeri kolluk ile çıkarırız dedi, ne önerirsiniz ?

Daha
2 yıl 1 ay önce #9201 yazan papatya
Sayın MARJII,
Kamu Konutları Yönetmeliğine göre (madde 33/b), “Sıra tahsisli konutlarda oturanlar, … emeklilik, istifa, başka bir yere nakil ve her ne şekilde olursa olsun, memuriyet veya işçi sıfatı kalkanlar, ilişkilerinin kesildiği tarihten itibaren iki ay içinde, … Konutları boşaltmak ve anahtarlarını, yetkili birime vermek zorundadır.” Hükmü yer almaktadır.
Bu hükme göre, memuriyetle ilişiğinizin kesildiği tarihten itibaren 2 ay içerisinde konutu boşaltmanız gerekecektir.
Öte yandan, söz konusu Yönetmeliğin 34 üncü maddesine göre; konutlar, yukarıda belirtilen süre sonunda boşaltılmaz ise tahsise yetkili makam tarafından ilgili mülki veya askeri makamlara başvurulur. Bu başvuru üzerine konut, başka bir bildirime gerek kalmaksızın, kolluk kuvveti kullanılarak, bir hafta içinde zorla boşalttırılabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.384 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.