logo yeni siyah

Kaymakam görevlendirmesi

Daha
3 yıl 2 ay önce #430 yazan mahsuni
Diyanet ilçe müftülüğünde görevliyim. Saolsun kaymakamımız ikinci kez geçici görevlendirdi beni baska bir kuruma. Anlamadımki ben diyanet görevlisimiyim yoksa nüfus çalışanımıyım, bana bir akıl verin!

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #431 yazan Kül Tigin
İl ve ilçe teşkilatlarında çalışan kamu personelinin sıkıntılarından biri de bu ne yazıkki. Yapılan görevlendirmelerle ilgili dava açabilirsiniz. Ancak davadan yarar mı sağlarsınız zararlı mı çıkarsınız belli olmayabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #493 yazan Ferhat_10
Valla ilçe teşkilatında o kadar sıkıcı bir durumdur ki bu görevlendirmeler. Önclikle bağlı olduğun kurumu istediği gibi oynatır, sonra kaymakam, iş orasıylada kalmaz valiye kadar gider. sonra ne olur memur paşa paşa gider. bu gibi durumlarda idare mahkemesine başvurabilirsin ama işin sonunda ne olur merak ediyorum açıkçası. yada görevlendirmenin iptali için kuruma dilekçe ver eğer dilekçene olumsuz cevap alırsan dilekçen ve sana verilen cevabı BİMER' e ilet bakalım ne sonuç çıkcak

Daha
3 yıl 2 ay önce #495 yazan narmenx

Ferhat_10 yazan: Valla ilçe teşkilatında o kadar sıkıcı bir durumdur ki bu görevlendirmeler. Önclikle bağlı olduğun kurumu istediği gibi oynatır, sonra kaymakam, iş orasıylada kalmaz valiye kadar gider. sonra ne olur memur paşa paşa gider. bu gibi durumlarda idare mahkemesine başvurabilirsin ama işin sonunda ne olur merak ediyorum açıkçası. yada görevlendirmenin iptali için kuruma dilekçe ver eğer dilekçene olumsuz cevap alırsan dilekçen ve sana verilen cevabı BİMER' e ilet bakalım ne sonuç çıkcak

Aslında bu tür işlemlerin sonucunda yargı kararı ile iptal edilen idari işlemleri,büyük ihmal sonucu yerine getiren idarecilere İdare Mahkemesinin nihai olarak idari işlemin iptali yönünde karar vermesi ile birlikte İdare Mahkemesi dosyayı Cumhuriyet Başsavcılığına kendisi gönderecek.Savcı otomatik olarak işlemi büyük bir kusur ile yerine getiren idareciler hakkında TCK 257.maddeyi uygulayacaklar.O zaman bakın bakalım,tüm idareciler bir işlem tesis etmeden önce kaç defa görüş alırlar oradan buradan.Hukuk devleti hiç bir zaman olamayacağız endişesini içimden atamıyorum maalesef.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
3 yıl 2 ay önce #497 yazan Ferhat_10
Hukuk devleti hiç bir zaman olamayacağız endişesini içimden atamıyorum maalesef. böyle giderse kimse atamıyacak zaten bu endişeyi....

Sayfa oluşturma zamanı: 0.367 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.