logo yeni

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

KPSS DE YÜKSEK PUANLI HER BÖLÜMDE ÇALIŞABİLİR Mİ?

Daha
2 yıl 8 ay önce #6722 yazan bilidikittt
merhaba anadolu lisesi mezunuyum üniversitede 4. sınıf okuyorum okulum uzadığı için ortaöğretim kpss ye giricem bilgisayar işletmenliği ve autocad sertifikalarım var eğer yüksek puan cıkartırsam herhangi bir işte çalısabilirmiyim mesela sağlık memuru olabilir miyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6725 yazan lazslo
sağlık memuru olman için sağlık meslek lisesi mezunu olman lazım. autocad kamuda pek işine yaramaz. işletmenlik sertifikası ise bilgisayar işletmeni kadrolarına girmene imkan sağlar. puanın yüksek olması her kadroya atanabileceğin anlamına gelmez. niteliklerinin uyduğu tüm kadroları görebilmek için geçmiş kılavuzları inceleyebilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bilidikittt

Daha
2 yıl 8 ay önce #6726 yazan gthbmagduru
Yüksek puanla özellikle 90 üstü işe girme şansın çok artar. memur bilgisayar işletmeni vhki gibi bir sürü kadroya bavurabilirsin.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6727 yazan bilidikittt
teşekkür ederim lazslo benim için hangi bölümlere başvurmamı tercih ederdiniz ve marmara bölgesinde çalşmak için en az kaç puan çıkartmalıyım?

Daha
2 yıl 8 ay önce #6728 yazan bilidikittt
sana da teşekkür ederim gthbmagduru bu konuda yabancıyım biraz marmara bökgesinde güzel bir iş için hangi bölümlere başvurup en az kaç puan cıkartmalıyım?

Daha
2 yıl 8 ay önce #6730 yazan Kül Tigin

bilidikittt yazan: teşekkür ederim lazslo benim için hangi bölümlere başvurmamı tercih ederdiniz ve marmara bölgesinde çalşmak için en az kaç puan çıkartmalıyım?

Sayın bilidikitt
Ortaöğretimde puanlar biraz yüksektir. 90 üstü bir puan alman gerekeceğini tahmin ediyorum. Ortaöğretimde senin girebileceğin memur, vhki, şoför gibi kadroların sayısı az olduğu için puanlar çok düşmüyor. Yaklaşık olarak ne kadar puana ihtiyacın olduğu konusunda bir fikir edinmek istiyorsan aşağıda linkini verdiğim, 2013 yılı 2 nci yerleştirmedeki durumuna uygun kadroların en yüksek ve en düşük puanlarını inceleyebilirsin. 2014 /1 yerleştirmede bu puanlar biraz daha düşecektir.
2013/2 merkezi yerleştirmede ortaöğretim en yüksek en düşük puanlar

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.371 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.