logo yeni

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

lise mezunu masabaşı memuriyet istiyorum

Daha
2 yıl 11 ay önce #5011 yazan mert94
SELAM ARKADAŞLAR

ben meslek lisesi mezunuyum aöf 1 .sınıfım şuanda

ben bu sene kpss girecem lise mezunu olarak (2014)

ama gardiyanlık şöförlük . ve meslek lisesindeki bölümle ilgili memurluk istemiyorummmmm

masabaşı istiyorum tercih edebilirmiyim

1. masabaşı memur olmak istiyorum tercih edebilirmiyim (meslek lisesi mezunu olmam etkilermi )

2.masabaşı memurlar ne kadar maaaş alıyor

3.hangi kurumlarda masabaşı olarak çalışılabilyor

4. masabaşı memur olmak için nekadar puan almam lazım

5. ankara ist izmir istiyorum ne kadar puan almam lazım

6.masabaşı memur alımları ne kadar oluyor (az mı alrlar çok mu alırlar)

7. 2014 için ne kadar lise mezunu memur alırlar

8. eğer olurda masabaşı memur olamazsam mesela şöförlükten sonra masabaşıne geçebilirimiyim kurumlar arası geçiş olrmu sonradan

9. askere gideceğim fakülte bittikten sonra nasıl olacak memurluk donarmı

10.memurların tayini çıkarmı

sorularımı cevaplarsanız sevinirim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #5014 yazan lazslo
sorduğun sorulara bildiklerim kadarıyla cevap vereyim. aslında cevapların hepsi sitede var ama araştırman lazım.
1. masabaşı iş istiyorsan memur, bilgisayar işletmeni ve vhki gibi kadroları tercih etmen lazım.
2. memur maaşları sitede var öğrenimine göre değişir.
3.masabaşı çalışmak kurumlarla alakalı bir husus değildir, atandığın unvanla ilgilidir.
4.ortaöğretim puanlarını bilmiyorum. ama ortaöğretimde memur bilg. işl. gibi kadrolar az. o yüzden muhtemelen yüksektir.
5.ankara istanbul izmir de puanlar dahada yükselir.
6.masabaşı dediğimiz unvanlar ortöğretim ve önlisans mezunları için azdır. yüksek puan lazım
7.2014 ne kadar ortaöğretim mezunu memur alınacağı henüz belli değil.zaten sen 2014 te sınava gireceğine göre yılsonuna doğru yerleştirmeeye başvurabilirsin. o da 2014 ikinci yarısında belli olur. 2013 teki yerleştirme kılavuzlarını inceleyerek aslında senin durumuna uygun memur, bilgisayar işletmeni, vhki kadrolarına bakabilirsin. sana yaklaşık bir rakam verir.
8. şoförlükten memurluğa geçiş unvan değişikliği sınavına girerek mümkündür.
9. asker sorunu anlamadım.
10. memurların tayiniolayı kurumuna bağlı. eger atandığın kurumun başka illerde şubeleri varsa tayinin çıkar. ama örneğin bir üniversiteye atanırsan başka ile gitme gibi bir durum olmaz doğal olarak.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bilidikittt

Daha
2 yıl 11 ay önce #5020 yazan gthbmagduru
lise mezunu yani ortaöğretim memur bilg. işletmeni kadrosu çok yoktu ben bakmıştım. olanlarda bazı okul mezuniyeti arıyordu. artık kurumlar genelde lisans mezuniyeti arıyorlar.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5042 yazan Kül Tigin
Memur unvanlı personelin alacağı maaşlar için bu yazımıza bakabilirsin
http://memurunyeri.com/memur/ucret/5894-memur-kadro-unvanli-personelin-2014-yili-emekli-aylik-ve-ikramiyesi.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 11 ay önce #5055 yazan scandisk
lise mezuniyetiyle mmasabaşı memuriyet çok zor artık. çok iyi puan alman lazım veya üniversite bitireceksin

Daha
2 yıl 11 ay önce #5057 yazan T.Y
ŞİMDİ SEN LİSE MEZUNUSUNYA ASLINDA SENİ DİREK GENEL MÜDÜR YAPMAK LAZIM SENİ MASA BAŞI MEMURLUK KESMEZ ;LİSE MEZUNU MASA BAŞI MEMURLUK MU KALDI KARDEŞİM BİZLER ÜNİVERSİTE MEZUNU HALEN HİZMETLİYİZ DUR BAKALIM BİRAZ YAVAŞ GİR DERİM BEN SANA.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.496 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.