logo yeni siyah

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Çözümleyici Olma şartları nedir ?

Daha
3 yıl 2 ay önce #2342 yazan fkeskin1
editör bey siteye ilk defa girdim bundan sonra da takip edeceğim. Size bir tane sorum var.herkes birsey söylüyor. ÇÖZÜMLEYİCİ OLMAK İÇİN İNGİLİZCE BİLME ŞARTI ARANIYOR BU ŞARTIN KRİTERLERİ NEY ve NASIL BİLDİĞİMİZİ İMA EDECEZ ? VE EN COK yorum yapılan konu analist proğramcılık veya 2 tane programlama dili bilmek. Bunuda açabilirmisiniz hangi programlar en az kaç tane bilcez ve sadece sertifika yetiyormu ve hangi sertifikalar ? Teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #2352 yazan Kül Tigin
Sayın keskin aramıza hoşgeldiniz.

KPSS tercihlerinde yer alan "ingilizce bilmek" ;

-KPDS veya dengi sınavlardan en az E düzeyinde puan almak,
-Ortaöğretimde yabancı dil hazırlık eğitimi görüp başarılı olmak,
-Yabancı dil hazırlık sınıfını müteakip yabancı dil ağırlıklı eğitim veren Ortaöğretim kurumlarından mezun olduğunu belgelendirmek,
-Yükseköğrenimde zorunlu/seçmeli yabancı dil hazırlık eğitimi görüp başarılı olmak,
-Yabancı dil ağırlıklı ya da yabancı dille eğitim veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
-Yurt içinde lisans düzeyinde öğrenim gördükten sonra yabancı ülkelerde İngilizce dilinde yüksek lisans veya doktora yaptığını belgelendirmek,

şartlarından birini taşımak demektir.

Diğer sorunuzu tam anlayamadım ancak programlama dilleri çok fazla sayıdadır ve bunlara örnek olarak pascal, C, C++, PHP, visual basic, basic,delphi, java, fortran vs. örnek olarak verilebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fkeskin1

Daha
3 yıl 2 ay önce #2364 yazan fkeskin1
şöyle diyim hangi proğramları bilmek şart illa analist sertifikası mı alcaz orada çelişkili cümleler yazıyordu kpss klavuzundan. kısaca proğramlama ile ilgili ne isteniyor ingilizce kısmını açıkladığınız gibi açıklayabilirmisiniz ? teşekkürler.

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #2367 yazan Kül Tigin
Hayır eğer Fakültelerin fizik, matematik bölümleri ile mühendislik fakültelerinin elektrik, elektrikelektronik,
elektronik ve bilgisayar ile ilgili bölümleri dışında bir fakülteden mezun iseniz;

1-bilgisayar alanında ders aldığını belgelemek
2- Mebden yada meb onaylı kurslardan veya yükseköğretim kurumlarından alınmış olan sertifikaya sahip olmak

şeklindeki iki şartıda taşımanız gerekiyor.

Burada sahip olmanız gereken sertifika ise ya "Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası" olacak yada "programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğinize dair sertifika" olacak.

Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2387 yazan keremcem
birde ingilizce bilmek şartı yokmuydu sanki

Daha
3 yıl 1 ay önce #2396 yazan fkeskin1

Kül Tigin yazan: Hayır eğer Fakültelerin fizik, matematik bölümleri ile mühendislik fakültelerinin elektrik, elektrikelektronik,
elektronik ve bilgisayar ile ilgili bölümleri dışında bir fakülteden mezun iseniz;

1-bilgisayar alanında ders aldığını belgelemek
2- Mebden yada meb onaylı kurslardan veya yükseköğretim kurumlarından alınmış olan sertifikaya sahip olmak

şeklindeki iki şartıda taşımanız gerekiyor.

Burada sahip olmanız gereken sertifika ise ya "Bilgisayar Analist Programcı Sertifikası" olacak yada "programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğinize dair sertifika" olacak.

benim bilgisayar işletmeni ( operatörü) sertifikam var 1. şartı karşılarmı bu ? 2. si için 2 tane öğreneceğiz artık :S

Daha
3 yıl 1 ay önce #2403 yazan metinc
1. şart sertifika demiyor üniversitede bilgisayar dersi görmek diyor.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2422 yazan fkeskin1
ne farkederki pcyi o sertifikadanda öğrenmiş oluyorsun hatta okuldan daha ayrıntılı. peki nasıl belgeliyeceğiz ?

Daha
3 yıl 1 ay önce #2429 yazan Kül Tigin
Atanacağınız kurum sizden bilgisayar dersi aldığınızı ispatlamanızı isterse, üniversiteden alacağınız transkripti kullanabilirsiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.385 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.