logo yeni

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

İşe girmenin en kolay yolu nedir?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1709 yazan birgul
Çevremde duyuyorum, sınavsız memur oldu ve maaşı da yüksek diye. Kolay yoldan memur olma işini bir öğrenemedim gitti...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1710 yazan Fatihsolmaz
Torpille olur, ama bu kul hakkıdır. Çalışarak bileğinin hakkıyla girmek daha evladır zira kul hakkını yemek kolaydır lakin çıkartmak zordur.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1711 yazan narmenx

birgul yazan: Çevremde duyuyorum, sınavsız memur oldu ve maaşı da yüksek diye. Kolay yoldan memur olma işini bir öğrenemedim gitti...

Bu sorunuzun cevabı için aşağıda daha önce sitemizde yapılan haberleri okumanız faydalı olacaktır.

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-15-54/kpss-haberleri/4927-istisnai-memur-kadrolari-cok-kullaniliyor-mu.html

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-15-54/kpss-haberleri/4848-kpss-siz-girilebilecek-tum-memur-kadrolari.html

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
3 yıl 2 ay önce #1719 yazan scandisk
Aslında işe girmenin en kolay yolu istisnai memurluklar denir ama bu doğru değildir. Çünkü çok büyük torpil gerekir sonra o torpili blacağım derken adamın iflahı kesilir atmadığı takla kalmaz ama gene de olmaz çünkü zaten az sayıda kadro var onların çoğuda doludur.
IO yüzden kpss çalışıp adam gibi işe girmek emin olun daha kolaydır.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1721 yazan nazli
Bu kadar kadro var kolay işe girme yolu olarak. Ve bu kadrolarda başka kadrolara kısa sürede geçme imkanı var.

Gariban olunca, torpil olmayınca KPSS şartı, dil şartı, boy şartı en şart; torpil olunca da istisnai kadro şartı. :(

Yaratılan bu haksızlığın, eşitsizliğin hesabı olmaz mı?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ASİ MALİ

Daha
3 yıl 2 ay önce #1745 yazan metinc
bu birazda şans işi . çalışarak torpil sahibi olunmuyor doğuştan torpilli olmak lazım

Daha
3 yıl 2 ay önce #1810 yazan semazen
Torpille uğraşmayın, emeğinizle kazanın helal kaznın afiyetle yiyin. Torpilden hayır gelmez
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fatihsolmaz

Daha
3 yıl 1 ay önce #2433 yazan osman1

semazen yazan: Torpille uğraşmayın, emeğinizle kazanın helal kaznın afiyetle yiyin. Torpilden hayır gelmez

İyi de, kimsenin torpille uğraşmadığı bir ortam olsa tamam torpil aranmasın. Sen gece gündüz çalış, torpili olan gelsin işe girsin. Hakkı yenen kişi ne kadar dayanır ki, sonra da kardeş yaşın doldu seni işe alamayız desinler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ASİ MALİ

Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #2435 yazan göçebe
İstisnai memur kadroları vardır bazı kurumların. eğer siyasi gücün ağırsa mesela bir belediye başkanı özel kalem müdürlüğüne atanırsan otomatikman memur olursun. tek şart lise mezunu olman ve böylece kpss, veya herhangi bir sınava tabi olmadan memursun, belli bir süre sonrada başka iyi bir kadroya kaydırırlar seni, yeni atamalara yer açmak için.
istisnai memur kadrolarının kullanılarak kamuya ne kadar memur atandığıyla ilgili soru önergelerine verilen cevaplardan konu daha net anlaşılabilir! :)
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan göçebe.

Daha
3 yıl 3 hafta önce #3343 yazan zebani
İşe girmenin en kolay yolu ders çalışıp KPSS den yüksek puan almaktır benim için. Namerde boyun büküp iş dilenmek benim için çok daha zordur. Konu kapanmıştır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.550 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.