logo yeni

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Eğitim fakültesi mezunlarının 2.lisans mezuniyetleri için formasyon gerekir mi?

Daha
3 ay 2 hafta önce #14411 yazan necmi16
Merhaba,
Kılavuzdaki herhangi bir alanda alınan formasyon belgesi bütün öğretmenlikler için geçerlidir demiş ama bazı duruma bir açıklık getirmemiş, bu konuda farklı görüşler var. Daha önceden teknik eğitim için teknik eğitim formasyon ayrıydı, bu da ayrı bir konu. Bu durum için kılavuzda net bir şey yok. iki ayrı durum için sorayım:

1. Eğitim fakültesi herhangi bir alan (örneğin sınıf öğretmenliği) mezunu, 2.olarak formasyonla öğretmen olunabilecek bir lisans alanını (örneğin coğrafya veya seramik bölümünü) bitirirse, coğrafya veya seramik öğretmeni olarak atanması için formasyon veya tezsiz yüksek lisans gerekir mi?

2.Elektrik mühendisleri, 2.üniversite olarak herhangi bir eğitim fakültesi alanını (örneğin okul öncesi) bitirirlerse, elektrik öğretmeni olarak atanmaları için formasyon veya tezsiz yüksek lisans gerekir mi?

Bu bilgileri nereden öğrenebiliriz? Bu konuda deneyimi olan var mı?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 ay 2 hafta önce #14412 yazan scandisk
Bu soruların cevapları kılavuzda dahi yer almamışsa kimsenin aklına gelmemiş ekstrem durumlardır. Dolayısıyla bunlarla ilgili en doğru cevabı uygulayıcılar verir. Çünkü yorum gerektiren bir durumda kim ne derse desin sonuçta uygulayıcı ne derse o olacaktır. Yani meb personel birimine sormak lazım kısacası.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: necmi16

Daha
3 ay 1 hafta önce #14426 yazan necmi16
Meb'den gelen cevap:
"Başvurunuza ilişkin cevap :

Başvurunuz İncelenmiştir . Bakanlığımızca öğretmen atamaları Talim ve Terbiye Kurulunun 9 sayılı Kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerince gerçekleştirilmektedir

Başvurunuzun içeriğine göre birden fazla birimden cevap maili alabilirsiniz."

Daha
3 ay 1 hafta önce #14427 yazan feylesof

necmi16 yazan: Meb'den gelen cevap:
"Başvurunuza ilişkin cevap :

Başvurunuz İncelenmiştir . Bakanlığımızca öğretmen atamaları Talim ve Terbiye Kurulunun 9 sayılı Kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerince gerçekleştirilmektedir

Başvurunuzun içeriğine göre birden fazla birimden cevap maili alabilirsiniz."

Garip bir cevap.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
3 ay 1 hafta önce #14435 yazan necmi16
"Başvurunuzun içeriğine göre birden fazla birimden cevap maili alabilirsiniz" deyip hiç bir birime göndermeyip hiç cevap vermemekle "başvurunuzun içeriği boştur" demek mi istediler acaba? Diğer birimlerin e-maillerinin olmaması da ilginç bir durum. E-mail olan tek birime yazdım zaten. Telefonları da denedim, henüz açılan telefon yok :)

Daha
3 ay 6 gün önce #14466 yazan feylesof

necmi16 yazan: "Başvurunuzun içeriğine göre birden fazla birimden cevap maili alabilirsiniz" deyip hiç bir birime göndermeyip hiç cevap vermemekle "başvurunuzun içeriği boştur" demek mi istediler acaba? Diğer birimlerin e-maillerinin olmaması da ilginç bir durum. E-mail olan tek birime yazdım zaten. Telefonları da denedim, henüz açılan telefon yok :)

Soru yanlış birime gittiyse doğru birime göndermişlerdir. O zamanda cevap zaman alabilir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.