logo yeni

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

düz memur

Daha
4 ay 4 gün önce #14306 yazan blaxs
bu yıl mezun oldum düz lise mezunuyum kpss ortaögretim sınavına girebilir miyim ve düz memur olma şansım nedir cevaplarınızı bekliyorum
kpss ortaögretim sınavına girmek istiyorum çünkü ygs yi geçemedim ve elimdeki tek şans bu lütfen sizden olumlu yanıtlar bekliyorum

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 ay 4 gün önce #14307 yazan lazslo
Tabiki girebilirsin. Ancak her yıl önceki yıllara göre daha az lise mezunu alınıyor. Yani lise mezunları için kadro sayısı gittikçe düşüyor. Bu sebeple işe girmek için gereken puan da gittikçe artıyor. Yani sıkı çalışman lazım.

Daha
4 ay 4 gün önce #14310 yazan blaxs
kaç puan alrsam atanırım ve hangi şehirlerde görev yapabilirm şey düz memur ne iş yapar daha bunları bilmiyorum yardımcı olur musunuz

Daha
4 ay 4 gün önce #14312 yazan lazslo
Puanlar için yapılan son ortaöğretim yerleştirmesine buradan bakabilirsin.
Memur ne iş yapara gelince, bu kurumdan kuruma göre değişir.

Daha
4 ay 3 gün önce #14313 yazan blaxs
kpss aranan nitelik kodları diye bir şey varmış ben şimdi düz lise mezunuyum ve hiç bir alanım yok anladıgım kadarıyla bana uyan bir düz memurluk yeri yok çünkü her birinde aranan nitelik kodları farklı

Daha
4 ay 3 gün önce #14314 yazan lazslo

blaxs yazan: kpss aranan nitelik kodları diye bir şey varmış ben şimdi düz lise mezunuyum ve hiç bir alanım yok anladıgım kadarıyla bana uyan bir düz memurluk yeri yok çünkü her birinde aranan nitelik kodları farklı

Her yerleştirmede kurumların alım yaptığı kadrolar ve aranan nitelikler değişebiliyor. Ancak dediğimi gibi lise mezunu memur yerine artık kurumlar büyük oranda üniversite mezunu memur alıyor. Lise mezunu şoför alımı daha fazla görünüyor. Ancak bazen yerleştirmelerde arada memur kadrosu da ilan ediliyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.360 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.