logo yeni

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

çift diploma mağduriyeti hakkında

Daha
1 yıl 1 ay önce #12198 yazan eminefurkanercan
bana yardımcı olur musunuz
2007 önlisans mezunuyum 2010 da da lisansa tamamladım. kpss ye lisans olarak girme hakkım var ama danıştay konu ile alakalı ne yaptı bilmiyorum .lisans diplomamı iptal ettirmenin yolu yok mu

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #12200 yazan metinc
Diplomanı iptal ettiremezsin. "Öğrendiğim bilgileri mahkeme kararıyla unutabilirmiyim" gibi bir şey bu. KPSS de halen en üst öğrenim düzeyinden girmek zorundasın. Ancak TH ve SH kadroları için Danıştay kararında yer verilen istisna devam ediyor tabiki. Kılavuzda istisnaya dair açıklama:

"-Adaylar, aynı düzeyde birden fazla ortaöğretim/ön lisans/lisans eğitimi bilgisini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıdını sağlayabileceklerdir. Bunun yanında, Danıştay 12.Daire Başkanlığının 27/06/2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince, Teknik Hzimetler ve Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil, adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara(Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, adaylar alt öğrenim düzey(ler)indeki(ortaöğretim, önlisans) mezuniyetlerini de ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıdını sağlayabilecekler ve KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzey(ler)indeki kadrolara başvuru yapabileceklerdir."
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan metinc.

Daha
1 yıl 1 ay önce - 1 yıl 1 ay önce #12203 yazan NEDVED
PAPATYA Hanım:

Ben önlisans halkla ilişkiler memzunuyum ve aynı zamanda Tıbbi görüntüleme önlisans son sınıf öğrencisiyim ve bu yıl mezun oluyorum.2014 yılı kpss puanımı bu yıl mezun olacağım tıbbi görüntüleme bölümünden tercih olarak yapabilirmiyim?Çünkü Haziran son kpss alımını yetişecek gibiyim...ama ösym sisteminde halen halkla ilişkiler önlisans olarak gözüküyorum.

metinc yazan: Diplomanı iptal ettiremezsin. "Öğrendiğim bilgileri mahkeme kararıyla unutabilirmiyim" gibi bir şey bu. KPSS de halen en üst öğrenim düzeyinden girmek zorundasın. Ancak TH ve SH kadroları için Danıştay kararında yer verilen istisna devam ediyor tabiki. Kılavuzda istisnaya dair açıklama:

"-Adaylar, aynı düzeyde birden fazla ortaöğretim/ön lisans/lisans eğitimi bilgisini ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıdını sağlayabileceklerdir. Bunun yanında, Danıştay 12.Daire Başkanlığının 27/06/2013 tarihli ve E:2009/5045, K:2013/5796 sayılı kararı gereğince, Teknik Hzimetler ve Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri sınıflarına dahil, adayların ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolara(Tekniker, Teknisyen, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri gibi kadrolara) başvurmak istedikleri takdirde, adaylar alt öğrenim düzey(ler)indeki(ortaöğretim, önlisans) mezuniyetlerini de ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıdını sağlayabilecekler ve KPSS tercih işlemlerinde en üst öğrenim düzeyinden KPSS’ye girerek elde etmiş oldukları puanları ile alt öğrenim düzey(ler)indeki kadrolara başvuru yapabileceklerdir."

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)
Son Düzenleme: 1 yıl 1 ay önce yazan NEDVED.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12204 yazan papatya

NEDVED yazan: PAPATYA Hanım:

Ben önlisans halkla ilişkiler memzunuyum ve aynı zamanda Tıbbi görüntüleme önlisans son sınıf öğrencisiyim ve bu yıl mezun oluyorum.2014 yılı kpss puanımı bu yıl mezun olacağım tıbbi görüntüleme bölümünden tercih olarak yapabilirmiyim?Çünkü Haziran son kpss alımını yetişecek gibiyim...ama ösym sisteminde halen halkla ilişkiler önlisans olarak gözüküyorum.

metinc yazan: Diplomanı iptal ettiremezsin. "Öğrendiğim bilgileri mahkeme kararıyla unutabilirmiyim" gibi bir şey bu. KPSS de halen en üst öğrenim düzeyinden girmek zorundasın. Ancak TH ve SH kadroları için Danıştay kararında yer verilen istisna devam ediyor tabiki. Kılavuzda istisnaya dair açıklama:

Sayın NEDVED,
Önlisnas mezunu olmanız ve KPSS'ye de önlisans düzeyinden katılmış olmanız nedeniyle, bu sınavın geçerli olduğu süre içerisinde başka bir önlisans programından mezun olduğunuzda, yapılacak merkezi yerleştirmelere yeni öğrenim dalından başvuruda bulunmanız ve yerleştirilmeniz halinde gerekli koşulları taşıyor olmanız kaydıyla atamanızın yapılması mümkündür.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.398 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.