logo yeni

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

Çözümleyici ve Programcı kadroları

Daha
1 yıl 1 ay önce #12142 yazan ezgig
Matematik-Bilgisayar mezunuyum. Çözümleyici ve Programcı kadrosuna başvurabiliyorum ancak , Programcıda belirtilen şu şartla ilgili sıkıntım var;
PROGRAMCI
“Programcı” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların, Bilgisayar Programcılığı
eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları veya diğer fakülte veya yüksekokullardan
mezun olanların, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan
veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikasına sahip olmaları şarttır.
Bunun yanında, bu kadro veya pozisyonda “Özel Koşullar” tablosunda yer alan kod veya
kodların bulunması halinde, adayların bu kod veya kodlar karşılığında yer alan şartlara da sahip
olmaları gerekmektedir

Benim bölümüm " Bilgisayar Programcılığı eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları " şu şartı sağlıyor mu yoksa sertifikayı almam mı gerekiyor?

Çözümleyici ile ilgili olarakta
.ÇÖZÜMLEYİCİ
“Çözümleyici” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların;
- Fakültelerin fizik, matematik bölümleri ile mühendislik fakültelerinin elektrik, elektrikelektronik,
elektronik ve bilgisayar ile ilgili bölümlerinden mezun olmaları veya,
- Diğer fakültelerden mezun olup, bilgisayar alanında ders aldığını belgelemeleri ve Milli
Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim
kurumlarından alınmış Bilgisayar Analist Programcı Sertifikasına ya da programlama dillerinden en az
iki tanesini bildiklerine dair sertifikaya sahip olmaları,
- İngilizce bilmeleri,

Transkriptimde "görsel programlama 1-2, bilgisayar programlama 1-2 ve web programlama" derslerini aldığım yazıyor. Bu derslerde visual basic, c#, c++ ve php gördüm. Burada en az iki tane dil bilmeli şartını sağlıyorum ancak olur da atamam gerçekleşirse kurum derslerin adından dolayı 2 dil bilmiyorsun diyebilir mi?

Ben bunlarla ilgili kesin bilgiyi nereden öğrenebilirim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 1 ay önce #12143 yazan metinc
Sayın ezgig
1)Matematik-bilgisayar mezunu iseniz "Bilgisayar Programcılığı eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları" şartını taşıyorsunuz demektir.

2)Matematik bölümü mezunu olduğunuz için sizden iki program dilli bildiğinizi ispat etmenizi istememeleri gerekmektedir.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12144 yazan ezgig
Çok teşekkür ederim cevabınız için ancak kendimi garantiye almak açısından bu şartları resmi olarak sağladığımı görebileceğim herhangi bir kaynak var mı?

Daha
1 yıl 1 ay önce #12145 yazan metinc
Bu konu açık bence ama istersen devlet personel başkanlığına başvuru yapabilirsin.

Daha
1 yıl 1 ay önce #12146 yazan ezgig
Çok teşekkür ederim :)

Daha
1 yıl 1 ay önce #12176 yazan _başak_
Merhabalar bende bir üniversitede 2009 yılından beri genel idare hizmetler kadrosunda memur ünvanlı olarak çalışmaktayım.lisans bölümüm bilgisayar- enformatik. şu anda ösym klavuzunda sadece teknik eleman olarak alınıyoruz. peki benimde diğer kadrolarda olduğu gibi teknik kadroya geçirilmem gerekmiyor mu? yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Daha
1 yıl 1 ay önce #12177 yazan feylesof
Mezuniyetin bilgisayar-enformatik olduğu için sana teknik hizmetler sınıfından bir kadro vermezler. Bunun için kurumunun açacağı unvan değişikliği sınavlarını takip etmen ve kazanman gerekir.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: _başak_

Daha
1 yıl 1 ay önce #12183 yazan _başak_
üniversite kurulduğu günden beri ünvan değişkliği sınavı açmadığı için o yol tıkalı gibi gözüküyor malesef ...kpss ye tekrar girip prog. yada çözümleyici olarak tekrar atanmaktan başka çare yok gibi:( hayır benim anlayamadığım şey aynı bölümden mezun olduğumuz belediyelerde çalışan arkadaşlarım var sözleşmeli personelken sınavsız kadroya alındılar üstüne de mühendis, programcı kadrolarına alındılar bu hak mıdır adalet midir?

Daha
1 yıl 1 ay önce #12186 yazan keremcem
Sınav açması amacıyla Üniversiteyi zorlamak için başka yollar denenebilir. Siyasi referans vb. Başka türlü hak ve adalet beklemek hayal kırıklığı yaratır. Yada başka bir kuruma naklen atanıp orada sınava gireceksin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: _başak_

Sayfa oluşturma zamanı: 0.389 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.