logo yeni

× Burada B grubu kadrolar ve diğer memur sınavları, soru ve cevaplar ile mesleklerle ilgili konular hakkında paylaşımda bulunabilirsiniz.

3249 bil prog bölümünden memur olanlar yardım !!

Daha
2 yıl 1 ay önce #9292 yazan aykutt_33
selamlar ben 81.61 puan aldım 2547 alım yapılmış geçen senelerde .ben 1130. oldum bu sene .atanma şansım var mı ? birde hangi kurumların maaşları çalışma şartları iyi ? tercih yapacağım mesela bu konuda hiçbir bilgim yok . bu konuları araştırabileceğim bir yer var mı ? birde bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 ay önce #9293 yazan osman1
Bu yıl geçen yıl kadar ya da daha az, daha fazla alım yapılması da mümkün. Kurumlar tarafından yapılacak alımları takip etmek lazım. Yerleşeceğiniz unvana göre mali haklar farklı olacaktır. Programcı kadrosuna atanma imkanı olursa maaşları fena değil. Tercih noktasına geldiğinizde hangi unvanının imkanının daha iyi olduğunu buradan sorarsanız cevap bulursunuz sanırım.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9294 yazan aykutt_33
öncelikle yanıtladıgınız için sorumu teşekkür ederim .dediğiiz gibi tercih listesindeki unvanları burdan sorgulatırsak daha iyi olur sanırım. bir sürü kurum var karayolları meb sgk üniversiteler bu tip kurumlardan hangilerinin çalışma şartları daha iyi mesela ?

Daha
2 yıl 1 ay önce #9295 yazan lazslo
artık kurumlar arasında ücret farkı kalmadı. varsa bile cok az var. Çalışma şartları bakımından genel bir şey söylemek zor çünkü bazen iş ortamı rahat diye seçtiğin bir kurumda takıntılı bir amire rastlıyorsun seni deli ediyor. bazende tam tersi. Tercih yapacağın zaman burayı okumanı tavsiye ederim.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9296 yazan metinc
meb ve sgk da işler genel olarak yoğundur. Üniversiteler ise daha rahattır ama bu söylediklerim genel şeyler özelde bir birime gidersin tam tersi olabilir.

Daha
2 yıl 1 ay önce #9297 yazan aykutt_33

lazslo yazan: artık kurumlar arasında ücret farkı kalmadı. varsa bile cok az var. Çalışma şartları bakımından genel bir şey söylemek zor çünkü bazen iş ortamı rahat diye seçtiğin bir kurumda takıntılı bir amire rastlıyorsun seni deli ediyor. bazende tam tersi. Tercih yapacağın zaman burayı okumanı tavsiye ederim.

okuyorum şimdiden çok sağolun.baştaki amir dediğiniz gibi çok önemlidir. peki amirlerin iyi oldugunu düşünelim hangisinin çalışma şartları daha rahatttır birde karayolları 3 bin lira alıyor diye duymuştum aslı varmı sizce sevgiler

Daha
2 yıl 1 ay önce #9298 yazan aykutt_33

metinc yazan: meb ve sgk da işler genel olarak yoğundur. Üniversiteler ise daha rahattır ama bu söylediklerim genel şeyler özelde bir birime gidersin tam tersi olabilir.

öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim üniversitelerde maaşın az oldugunu duymuştum birde çakılı memurmuş sanırım.meb tede çok evrak işi oluyormuş ama alımı çok oluyormuş.karayolları hakkında bilginiz varmı acaba ?

Daha
2 yıl 1 ay önce #9299 yazan nazli
Kurumdan daha çok görev yapılacak birimler önemli bence. aynı kurumda olup çok farklı şartlarda çalışan çok sayıda memur var. amir farklı olunca durum farklı oluyor, işyeri farklı il ya da ilçede olunca farklı olabiliyor. Birazda kısmete kalmış artık :)

Daha
2 yıl 1 ay önce #9306 yazan aykutt_33

nazli yazan: Kurumdan daha çok görev yapılacak birimler önemli bence. aynı kurumda olup çok farklı şartlarda çalışan çok sayıda memur var. amir farklı olunca durum farklı oluyor, işyeri farklı il ya da ilçede olunca farklı olabiliyor. Birazda kısmete kalmış artık :)

o zaman bu tercih sürecinde hiç araştırmayalım mı gönlümüzden ne geçerse orayımı tercih edelim ?

Daha
2 yıl 1 ay önce #9307 yazan lazslo
linkini verdiğim yazıdaki konulara dikkat edebilirsin. onun dışında söylenenler çok anlam ifade etmeyebilir. Zaten programcı maaşları her yerde aynıdır. Belediyelerde ekstra bazı gelirler var ama oraları tavsiye etmem.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.375 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.