logo yeni

boşanmış eşlerde çocuk görme ve gösterilmesi hakkında.

Daha
2 ay 4 hafta önce #14285

eşimin boşandığı eski eşinden 2 adet 9 ve 13 yaşlarında çocuğu vardır ve çocukların velayeti babalarındadır.
Boşandıklarında mahkeme eşime çocuklarını görme konusunda belirli zamanlar belirlemiştir. Ancak çocukları bursada bizde ankarada ikamet ettiğimizden ancak tatillerde ankara ya yakın olan kırıkkaleye geldiklerinde yani senede bir kez çocuklarını görebilmektedir.
Çocuklarının babası olan eşimin eski eşi ev taşıyacağım gibi bahanelerle eşimin çocukları almasını bir iki ay onunla yaşamasını istiyor ve eğer çocuklarını belirtilen süre ile almazsa kendisini mahkemeye vereceğini söyleyerek tehdit etmektedir.
Eşimin boşandığı eski eşi (çocukların babaları bekardır ve velayet çocukların babalarına aittir.) mahkeme açtığı taktirde böyle bir durumda benim eşimi (velayet benim eşimin üzerinde değildir ve eşim ev hanımı olup kendine ait hiç bir kazancı geliri yoktur.) mahkemeye verdiği taktirde herhangi bir suçlamayla bizi mağdur eder mi ? yoksa mahkemeye verse bile hiç bir şey çıkmaz mı ?
Teşekkür ederim.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 ay 3 hafta önce #14292

Anlattığınız konu farklı bir hukuk dalına ilişkin olduğundan, burada yazan arkadaşların vereceği cevaplar çok isabetli olamayabilir ve hatalı davranmanız sonucunu doğurabilir diye düşünüyorum.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.570 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.