logo yeni

TAŞINIR VE TAŞINMAZ MALLARIN MİRASI HAKKINDA.

Daha
5 ay 1 hafta önce #14172 yazan Astsubay7979
MERHABA
EVLİYİM EŞİMİNDE BENİMDE İLK EVLİLİKLERİMİZDEN ÇOCUKLARIMIZ VAR.
TAŞINIR VE TAŞINMAZ MALLARIN HEPSİ BENİM ÜZERİME KAYITLIDIR.
BENİM ÖLÜMÜM HALİNDE TAŞINIR VE TAŞINMAZ TÜM MALLARIMIN TAMAMININ KULLANMA HAKKI OLARAK EŞİMİN ÖLÜMÜNE KADAR EŞİME KALMASINI, SONRASINDA EŞİMİN ÖLÜMÜ HALİNDE İSE TÜM TAŞINIR VE TAŞINMAZ MALLARIN DİĞER YASAL MİRASÇILARIM BOŞANDIĞIM İLK EŞİMDEN OLAN İKİ ÇOCUĞUMA KALMASINI İSTİYORUM.
YUKARIDA BELİRTTİĞİM KONUYU NOTER HUZURUNDA ONAYLATTIĞIM TAKTİRDE BENİM ÖLÜMÜM HALİNDE DİĞER YASAL MİRASÇILARIM (BOŞANDIĞIM EŞİMDEN OLAN İKİ ÇOCUĞUM) ŞU ANDA EVLİ BULUNDUĞUM EŞİMDEN TAŞINIR VE TAŞINMAZ MALLARDAN HAK İDDAA EDEBİLİRLER Mİ ?
AMACIM BEN ÖLDÜKTEN SONRA EV ALMIŞ İSEM, ARABA ALMIŞ İSEM BUNLARI EŞİM KULLANSIN ÇOCUKLARIM BU MALLARIMDAN EŞİM YAŞADIĞI SÜRECE HAK İDDAA EDEMESİNLER EŞİM ÖLDÜKTEN SONRA ZATEN BENİM ÇOCUKLARIMA KALSIN BU YUKARIDA YAZDIĞIM ŞEKİLDE MÜMKÜNMÜDÜR ACABA ? BU ŞEKİLDE EŞİMİ GARANTİ ALTINA ALABİLİRMİYİM ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 6 gün önce #14173 yazan kuzey
Amacınızın tam olarak gerçekleşmesini sağlayacak şekilde hareket edebilmeniz, miras hukuku konusunda bilgi sahibi birinden yardım almanız daha yararlı olur sanırım.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.452 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.