logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

memurun yeğeninin hastalığından dolayı atama istemesi

Daha
2 yıl 3 ay önce #8640 yazan deliorman
devlet memuru bakmakla yükümlü olmasa bile öksüz yeğeninin hastalığı dolayısıyla sağlık mazeretinden dolayı başka ile tayin isteyebilirmi. kızkardeşinin çocuğu ve babası hayatta değilse yönetmeliğe göre tayin isteği karşılanabilirmi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #8643 yazan Kül Tigin
Sayın deliorman
Yönetmeliğe göre memurların sağlık özrüne dayalı yer değişikliği uygulaması, kendisi, eşi, annesi, babası, bakmakla yükümlü olduğu çocukları ve yargı kararı ile vasi tayin edildiği kardeşinin hastalığı durumlarında dikkate alındığından memurun yeğenin hastalık durumu sağlık mazeretinde dikkate alınmamaktadır. Ancak kurumun hizmet mecburiyeti olmaması halinde takdir yetkisini kullanarak kişiyi nakletmesi mümkündür.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 3 ay önce #8655 yazan deliorman
bende böyle cevap almıştım zaten teşekkür ederim

Daha
2 yıl 3 ay önce #8660 yazan sirine
merhaba arkadaşlar
Benim babam emekli dolayısıyla annem babamın ssk sından yararlanıyor.
Fakat annemin bir sağlık sorunu var ve en az 6 ayda bir istanbulda olması gerekiyor kontrolü için
Annemle ilgilenen ben olduğum için istanbula tayin isteyebilirmiyim

Daha
2 yıl 3 ay önce #8662 yazan metinc

sirine yazan: merhaba arkadaşlar
Benim babam emekli dolayısıyla annem babamın ssk sından yararlanıyor.
Fakat annemin bir sağlık sorunu var ve en az 6 ayda bir istanbulda olması gerekiyor kontrolü için
Annemle ilgilenen ben olduğum için istanbula tayin isteyebilirmiyim

Genel Yönetmelik yeni değişti. Bu yönetmeliğe göre anne yada babanın sağlık durumu ile ilgili olarak rapor alman durumunda tayin isteyebilirsin. Ama kurumlar bu yönetmeliiğe göre kendi yönetmeliklerinde değişiklik yapacaklar. Muhtemelen onu beklemeni isteyeceklerdir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.