logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

programcı şartları yardım edin

Daha
2 yıl 3 ay önce #8578 yazan tugay42
arkadaşlar matematik mezunuyum acaba programcı olabilir miyim olursam hangişartları tasımam gerek, bi de maaşları ne durumda fikri olan rakadaşlar yardımcı olbilir mi

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #8580 yazan programcı77
Programcı olabilmen için 2 yıllık Bilgisayar ile ilgili bir bölümden mezun olman gerekiyor.

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #8582 yazan Kül Tigin
Sayın tugay42
Bu sorunuza net cevap verebilmek için hangi kurumda çalıştığını bilmemiz gerekmektedir. Programcı kadrosuna atanabilmek için kurumların yönetmeliklerinden birbirlerinden farklı nitelikler aranabilmektedir.
Ancak genel olarak;
1)En az iki yıllık yüksekokulların bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olmak veya dört yıl süreli yükseköğretim mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığından onaylı programcı sertifikasına sahip olmak,
2) En az iki programlama dilini bilmek,
şartlarının arandığını söyleyebilirim.
Programcıların 2014 Ocak maaşlarıyla ilgili alttaki yazıya bakabilirsiniz.
http://memurunyeri.com/memur/ucret/5926-enflasyon-zammi-sonrasi-15-ocak-2014-net-maaslari.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 3 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8583 yazan tugay42
hocam cok fazla bi bilgim yok ama programcı olmak için ugrasıyorum meb onaylı bilg programla sertikası almaya basladım, işime yarar mı acaba kılavuzda yazan bölüm üzerine karar verdim buna. “Programcı” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların, Bilgisayar Programcılığı eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları veya diğer fakülte veya yüksekokullardan mezun olanların, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikasına sahip olmaları şarttır. bu ne anlama geliyor

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #8585 yazan Kül Tigin
Sayın tugay42
Yukarıdaki cevabı devlet memuru olduğunuzu ve programcı kadrosuna atanmak istediğinizi düşünerek yazmıştım. Ancak sanırım henüz memur adayısınız ve programcı kadrosuna atanmak istiyorsunuz. Bu durumda kpss kılavuzlarında programcı kadro ve pozisyonları için aranan şartları taşımanız gerekmektedir.
Kılavuza göre :
“Programcı” kadro veya pozisyonlarını tercih edecek adayların, Bilgisayar Programcılığı eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları veya diğer fakülte veya yüksekokullardan mezun olanların, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya Milli Eğitim Bakanlığınca onay lı kurslardan veya yükseköğrenim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikasına sahip olmaları şarttır.
Bunun yanında, bu kadro veya pozisyonda “Özel Koşullar” tablosunda yer alan kod veya kodların bulunması halinde, adayların bu kod veya kodlar karşılığında yer alan şartlara da sahip olmaları gerekmektedir.
Matematik bölümü mezunu olduğunuza göre programcı kadrosuna ilk defa atanmak için asgari olarak yukarıdaki şekilde onaylı bilgisayar programcısı sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 3 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8586 yazan tugay42
yani hocam benim bu kadroya bu sertifika ile basvurmamda sorun yok mudur, bilg ile ilgili herhengi bölümden mezun değilim sadece fef mat mezunuyum

Daha
2 yıl 3 ay önce #8587 yazan tugay42
gercekten fazla bilgim yok hocam yardıma ihtiyacım var, alacağim meb onaylı bilg programlama sertifikası ile basvuru yapabilir miyim acaba

Daha
2 yıl 3 ay önce #8588 yazan semazen
evet sertifika asgari şarttır.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10584 yazan domain12
Merhabalar ben Düz Lise çıkışlı ve fizik bölümünden mezun oldum tezsiz yüksek lisans yaptım. Şuan BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ VE PROGRAMLAMA okuyorum. 2007 de almış olduğum özel yazılım eğitimlerim var. Bu şartlar altında Programcı veya Çözümleyici kadrosuna tercih yapabilir miyim ?

Daha
1 yıl 9 ay önce #10586 yazan nazli

domain12 yazan: Merhabalar ben Düz Lise çıkışlı ve fizik bölümünden mezun oldum tezsiz yüksek lisans yaptım. Şuan BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ VE PROGRAMLAMA okuyorum. 2007 de almış olduğum özel yazılım eğitimlerim var. Bu şartlar altında Programcı veya Çözümleyici kadrosuna tercih yapabilir miyim ?

Tercih sırasında, programcı kadrosuna atanmada aranan şartlara durumunuz uyuyorsa tercih yapabilirsiniz. Programcı kadrosuna atamalarda kurumlara göe değişen şartlar aranabilmektedir.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.449 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.