logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

B Kadro Atanıp Memur Olduktan Sonra A Kadroya Geçiş

Daha
2 yıl 4 ay önce #8443 yazan mütecessis
Merhabalar.Kısaca meramımı belirteyim.Aöf Adalet bitirdim ve Kpss Önlisans sınavına gireceğim.Eğer atanabilirsem şuan okumakta olduğum Gazi İşletmeyi bitirdiğimde A Grubu memurluklara girmem mümkün mü?Yardımcı olursanız çok sevinirim.İyi çalışmalar herkese.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8444 yazan Kül Tigin
Merhaba sayın mütecessis
Sanırım sormak istediğiniz herhangi bir b grubu kadroda memuriyete başladıktan sonra, A grubu kariyer meslekleri kazanırsanız atanıp atanayamayacağınız konusudur. Memuriyette iken A grubu her hangi bir kadroyu kazanırsanız atanmanız mümkün bulunmaktadır. Bu durumda çalıştığınız kurumun muvafakat vermesi ile yeni görevinize başlayabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 4 ay önce #8449 yazan mütecessis
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8535 yazan lazslo
a grubu kadroya atandığınız için zaten kurumunuz sıkıntı çıkarmayacaktır muvafakat konusunda

Daha
2 yıl 3 ay önce #8598 yazan gthbmagduru
muvafakat konusunda idare vermek zorunda değil dimi. ancak kişinin maaşı ve kariyeri yükseldiği için dava açınca kazanıyor zaten.

Daha
1 yıl 7 ay önce #11065 yazan ybzline
Merabalar;

ben de şu an gümrük ve ticaret bakanlığının açtığı raportörlük kadrosunun sözlü sınavına girmeye hak kazandım ve aynı zamanda bir uzman yardımcılığında yedek listede 1.sıradayım. benim sormak istediğim b kadrodan a kadroya geçişte aday memur olmanın buna bir engeli var mı yani adaylık süresince de bu geçişi yapabiliyor muyuz? bunun dayanağı olan mevzuatı da paylaşabilirseniz sevinirim.

Daha
1 yıl 7 ay önce #11066 yazan Kül Tigin

ybzline yazan: Merabalar;

ben de şu an gümrük ve ticaret bakanlığının açtığı raportörlük kadrosunun sözlü sınavına girmeye hak kazandım ve aynı zamanda bir uzman yardımcılığında yedek listede 1.sıradayım. benim sormak istediğim b kadrodan a kadroya geçişte aday memur olmanın buna bir engeli var mı yani adaylık süresince de bu geçişi yapabiliyor muyuz? bunun dayanağı olan mevzuatı da paylaşabilirseniz sevinirim.

Merhaba ybzline

Herhangi bir memur kadrosunda çalışmakta iken başka bir memur kadrosuna ilişkin sınavı kazanmanız durumunda kurumunuz muvafakat verirse diğer kuruma atanabilirsiniz. Sınavla memuriyeti kazanmış olmanız nedeniyle bu durum aday memurlarda ki naklen atama yasağı kapsamında değerlendirilmemektedir. Konuya ilişkin Devlet Personel Başkanlığının verdiği bir örnek görüşe buradan ulaşabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.368 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.