logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

sivil memuluk ve 657 e aynı atanda atamal

Daha
2 yıl 4 ay önce #8392 yazan emVa
arkadaslar iyi bayramlar 2014 -1 atamasında atamam thsk kurumuna yapıldı ve daha önce basvuru yaptıgım svili memuluk içinde teblıgat gonderıldı her ıkı yerdede evraklarım bulunmakta sivil memurlugu dusunuyorum fakat nasıl bır yol ızlıyecegımı bılmıyorum ıkısındede goreve başlamadım yardımcı olursanız cok sevınırım

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8393 yazan metinc
Hayırlı olsun. thsk dediğin halk sağlığı kurumu heralde. Memur adayları atama ile yerleştirmeyi karıştırmakta genelde. Ataman mı yerleştirilmen mi yapıldı? Yani yerleştirme yapıldıysa kurumlardan birini seçip diğerine atama yapılmadan önce feragat dilekçesi vermen lazım. Yada kurumlardan biri seni memur kadrosuna atadıysa ona gitmek zorundasın aksi takdirde yani ataman olduğu halde göreve başlamazsan 1 yıl süreyle memuriyete giremezsin. Tabi bunları iki kurumdada devlet memuru kadrosuna atandığın varsayımıyla yazıyorum İstersen alttaki yazıyı oku son kısmı sana yol gösterecektir.
http://memurunyeri.com/kpss/kpss-diger/1778-kpss-yerlestirme-sonrasi-kilavuz.html

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8396 yazan emVa
evraklarımı teslim ettim il içi yerleştirmelerimiz olacakmış sanırım bu zaman kadar feragat edebilirmiyim sizce kkk na svil memur olarak başlacagım bu açıktan atamaydı başvurdugumda
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan emVa.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8397 yazan Kül Tigin
Sayın emva
metinc' ninde belirttiği gibi bir kuruma yerleştirme yapılması ile atama yapılması farklıdır. Atama kuruma ilgili evrakları teslim etmeniz ve bu evrakların ilgili komisyonca gözden geçirilmesinden sonra kurum yetkilileri tarafından memuriyetinizi resmen başlatan bir işlemdir. Dolayısıyla atamanız yapıldığı halde kuruma başlamaz iseniz 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gereğince 1 yıl süre ile memuriyete giremezsiniz. Size tavsiyem atanmak istemediğiniz ama evrakları teslim ettiğiniz kurum personel birimi ile birebir görüşmeye geçerek atama durumunuzu sormanızdır. Ayrıca bir feragat dilekçesi hazırlayarak atamanız yapılmadı ise dilekçeyi hemen elden vermenizdir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 4 ay önce #8419 yazan lazslo
askeri kurumlardaki sivil memurlukla ilgili şikayet çok var. bence sivil memurluğu tercih etmeden önce iyice bir araştırsaydın.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8420 yazan emVa
peki tebligat geldiğinde göreve başlamazsam her hangi bir sorun olurmu

Daha
2 yıl 4 ay önce #8421 yazan lazslo
atandığına ve göreve başlamana dair tebligat gelir ve göreve başlamazsan kül tigin in dediği gibi 1 yıl memuriyete giremezsin.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8423 yazan emVa
peki abi bn işi biraz daha zorlaştırıyım benım şuan türkiye halk saglıgında evraklarım var ve il içi yerleştirmeyi bekliyorum aynı zamanda gatadanda tebligar 10-15 gunluk bir süre zarfında halk sağlığı yerştirmemi yapacak olaki halk sağlığına başladım memuriyetim iptal edilir mi?

Daha
2 yıl 4 ay önce #8432 yazan lazslo

emVa yazan: peki abi bn işi biraz daha zorlaştırıyım benım şuan türkiye halk saglıgında evraklarım var ve il içi yerleştirmeyi bekliyorum aynı zamanda gatadanda tebligar 10-15 gunluk bir süre zarfında halk sağlığı yerştirmemi yapacak olaki halk sağlığına başladım memuriyetim iptal edilir mi?

Özetle şunu söyleyeyim
Bu iki kurumdan herhangi biri senin atamanı yapıpta sana gel işe başla diye tebligatta bulunduğu halde işe başlamazsan memuriyete bir yıl giremezsin. Tabi burada kurumların birbirinden haberi olurmu veya DPB ye bildiriyorlarmı bilmiyorum.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.419 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.