logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

MEMURKEN KPSS ATANDIM MUVAFAKAT GEREKİRMİ?

Daha
2 yıl 5 ay önce #8155 yazan mustafa_nrs
Merhaba hayırlı ramazanlar herkese.. işkurda memur olarak eylül 2013ten itibaren görev yapmaktayım. 2014-1 kpss yerleştirmeleriyle meb e memur olarak yerleştim. acaba bundaki süreçte kurumdan muvafakat mı almam gerekiyor benim için konya meb e geçmek sıkıntı oluşturur mu??

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce #8157 yazan Kül Tigin
Hayırlı Ramazanlar.
Sayın mustafa_nrs 2014/1 ile yerleştirildiğiniz kadroya atanabilmek için kurumunuzdan muvafakat almanız gereklidir.
Yerleştirildiğiniz kuruma yapacağınız başvuruda, halen memur olarak çalıştığınızı ve çalıştığınız kurumu bildirmeniz gerekmektedir. Muvafakati, yerleştirildiğiniz kurum çalışmakta olduğunuz kurumdan isteyecektir. Süreci takip edebilir ve muvafakat verilmemesi durumunda yargı mercilerine başvurabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 4 ay önce #8176 yazan gthbmagduru
Muvafakat işleminde bazen sıkıntı çıkarabiliyor kurumlar ama genelde veriliyor

Daha
2 yıl 4 ay önce #8178 yazan rene
İskur da sozlesmeli veya isci kadrosundaysaniz. 657 ye gecerken muvafakat almaniza gerek yoktur. Yine de bazi kurumlar centilmenlik icin istiyebiliyolar, atandiginiz kurum insan kaynakklari ile gorusup onlarin fikrini alin.
657 den 657 ye gecis icin ise muvafakat sart...

All is Well

Daha
2 yıl 4 ay önce #8203 yazan mustafa_nrs
PEKİ BEN MEMUR OLDUĞUM İÇİN YENİ ATANDIĞIM KADRONUN DERECESİNE UYGUN Bİ KADRODAN MI YOKSA SİL BAŞTAN MI BAŞLICAM ADAY MEMUR GİBİ OLMAM SANIRIM

Daha
2 yıl 4 ay önce #8206 yazan AVUKAT4242
kardeşim olay şöyle:
eğer 657 ye göre çalışıp 657 ye göre atanmışsan;
a)merkezi bütçe kuruluşuna atanmışsan muvafakat gerekir
b)kit'lere atanmışsan istifa edip geçebilirsin
ancak bir ihtimal daha var o da istifa edip 6 ay bekledikten sonra kuruma giriş yapman

şimdi senin olayına gelirsek
1-meb bir merkezi bütçe kuruluşu dolayısıyla muvafakat alman gerekir...
2-memuriyette sil baştan diye birşey yoktur.kaldığın yerden devam edersin.hatta özelde çalışmışsan onları bile saydırabilirsin

Daha
2 yıl 4 ay önce #8207 yazan mustafa_nrs
ATANDIĞIM KADRO DERECESİYLE BULUNDUĞUM KADRO DERECESİ FARKLI BEN 9/3 TEYİM MEB 7 DİYOR AMA İKİSİ DE MEMURLUK DERECEM NEYİ ESAS ALACAK

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8208 yazan nazli
Devlet memurları için;
-Kadro derecesi,
-Kazanılmış hak ayşlık derecesi,
-Emekli keseneğine esas aylık derecesi
gibi dereceler vardır.

gibi çeşitli dereceler söz konusudur. Verdiğiniz bilgilere göre kazanılmış hak aylığınızın 9/3 olduğu ancak 7 nci derece kadroda olduğunuz anlaşılmaktadır. Memurun bu şekiklde kazanılmış hak aylık derecesinin altındaki (en çok 3 derece alt) derecelere atandıkları durumlarda, memur 7 nci derece kadroda olmakla birlikte aylığı 9/3 esas alınarak hesaplanacaktır.
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan nazli.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8325 yazan mustafa_nrs
peki ben şimdi çalıştığım kuruma dilekçe falan verip muvafakat istiyebiliyor muyum yoksa kurumlar kendi aralarında yazışma yapıp ben beklemede mi kalıyorum

Daha
2 yıl 4 ay önce #8326 yazan Kül Tigin
Sayın mustafanrs
Muvafakat atanmak istediğiniz kurum tarafından istenecektir. Bu aşamada sizin yapabileceğiniz yazıları hızlandırmak olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.410 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.