logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Sağlık Özrü Tayinime Muvafakat Verilmiyor. Lütfen Yrdm.

Daha
2 yıl 5 ay önce #8121 yazan kanunsuzkral
Merhaba Memurunyeri.com'un sayın üye ve yöneticileri. Durumum herkes gibi acil. İçişleri Bakanlığında Engelli KPSS ile 2o13 yılında hizmetli olarak x kaymakamlığına atandım. %4o oranında özürlüyüm. Şu anda 1 yıl 3 aydır aday olarak çalışıyorum. Müdür Beyle bazı sorunlar yaşadık. Benim rahasızlığımdan dolayı bulunduğum ilde tedavim yapılamadığını gösterir Bulunduğum ilden aldığım rapor ve Tam Teşekküllü hastaneden aldığım heyet raporum var. Bunlarla beraber kaymakamlığa dilekçe yazdım. (Kaymakam ile müdürün arası çok iyi bunuda belirteyim.) fakat kaymakam 657 nin 54. maddesi gereğince aday memurun BAŞKA KURUMLARA nakli olamaz diye cevap yazdı. Ama zaten benim bu maddeye göre taynimin olması gerekiyorken bana bu maddeyle red cevabı verdiler. Şayet ben bulunduğum ildeki kaymakamlıktaki aynı müdürlükten başka bir kaymakamlıktaki aynı müdürlüğe tayin istedm istediğim müdürlükten muvafakat aldım gel dediler. Bakanlığı aradım kadro işleri, işlemler bürosu, personel büro hepsini aradım seni mağdur etmesinler bu maddeye göre senin ataman yapılabilir, sen başka bir kuruma nakil istemiyorsun bakanlığımız nezlinde yine aynı kuruma nakil istiyorsun (ikiside kaymakamlık ve aynı müdürlük neticede) seni mağdur etmesinler dedi. eğer kafalarına takılan bir konu olursa amirlerinin bizi arasınlar bilgi verelim kendilerine dediler. Bugün kaymakam beyin yanına gittim ve dilekçemin kabul edilmesi gerektiğini izah ettim vs vs güzel güzel konuştum ama o bana tayinini yaptırabilirsen yaptır ben muvafakat vermiyorum memurluğa yakışmayan hareketlerin var fazla zorlama seni memurluktan çıkarırım dedi. (Dediğim gibi bunun müdürle aramdaki sorundan kaynaklandığını düşünüyorum) Bulunduğum ilde tedavim yapılamıyor. Hastalığım sürekli Bulunduğum ilde sadece 1 tane hastane var ve bu hastane acile bile gitsem beni en yakın il dışındaki hastaneye sevk ediyor. Acil durumlarda yolda başıma birşey gelse ben ne yaparım? Bunun hesabını kim verir? Ne yapabilirim? Bir yere şikayet etmekten korkuyorum valiliğe gitmeye çekiniyorum memurluğuma son verirler diye lütfen cevap yazın yardım edin EDİTÖRLERİMİZ ve BU KONUDA BİLGİLİ ARKADAŞLAR LÜTFEN CEVAP HEMDE ACİL.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce #8122 yazan metinc
Şikayet ve müracaat hakkına uygun şekilde bir üst amire şikayet hakkını kullanabilirsin. Ama bu işleri dahada karıştırabilir. veya verilen red cevabinin iptali için dava açabilirsiniz. Maalesef fazla yapabilecegin bir şey görünmüyor.

Daha
2 yıl 5 ay önce #8123 yazan emircan alim
Bunlara alternatif olarak birde kamu denetçiliğine başvurabilirsin mahkemeye gitmeden önce. ancak oradan çıkan kararda tavsiye şeklinde oluyor yani karar senin lehine çıksada kaymakam tarafından uygulanmayabilir.

Daha
2 yıl 5 ay önce #8124 yazan Kül Tigin
Sayın kanunsuzkral
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 72 inci maddesinde şubat ayında yapılan değişiklik ile "İlgili mevzuatı uyarınca verilecek rapora göre kendisi, eşi veya birinci derece kan hısımlığı bulunan bakmakla yükümlü olduğu aile fertleri engelli olan memurların engellilik durumundan kaynaklanan yer
değiştirme taleplerinin karşılanması için düzenlemeler yapılır." hükmügetirilmiştir.
Ancak aradan geçen bunca süreye rağmen kurumların bu yönde bir düzenleme yapmadıkları görülmektedir. Dolayısıyla sizin yapabileceğiniz, amirlerinizi ikna etmeye çalışmak, şikayet ve müracaat hakkınızı kullanmak, Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurmak ve son olarak ta dava açmak olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 5 ay önce #8125 yazan kanunsuzkral
Bende Valiliğe gitmeyi oradan da sonuç alamazsam idare mahkemesine dava açmayı ve Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurmayı düşünüyorum ama kaymakamla müdür kafa kafaya verip beni memurluktan çıkarırlarsa ? sonuçta aday memurum bundan korkuyorum beni tehtid etti kaymakam son görüşmede.

Daha
2 yıl 5 ay önce #8128 yazan QIRIX
zaten başta yapman gereken bu.dileçeni belgelerinle beraber idereye ver. gel olumsuz yazıya 60 gün içinde idere mahkemesinde dava aç.
işten atılma hususunda da korkma,ellerine koz verme.. ve en önemlisi rızkı veren Allahtır.
Allah ne dilemişse o başımıza gelir..
gereisi boş..

kanunsuzkral yazan: Bende Valiliğe gitmeyi oradan da sonuç alamazsam idare mahkemesine dava açmayı ve Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurmayı düşünüyorum ama kaymakamla müdür kafa kafaya verip beni memurluktan çıkarırlarsa ? sonuçta aday memurum bundan korkuyorum beni tehtid etti kaymakam son görüşmede.

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)

Daha
2 yıl 5 ay önce #8132 yazan kanunsuzkral
Arkadaşlar BİMER 'e yazarsam bu iş dönüp dolaşıp yine kaymakamamı gelir haberleri olursa bu şikayetten beni çıkarabilir ler mi ? Lütfen konu hala güncel :(

Daha
2 yıl 5 ay önce #8134 yazan metinc
Hangi kurumun bimerine yazacaksın? ayrıca bimer kapsamına giren bir konu değil bu. oradan birşey elde edeceğini sanmam.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8144 yazan kanunsuzkral
BİMER işte kurumlara göre değişiyor mu? Bilmiyorum.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8145 yazan nazli
Aday memurken amirleriniz davranışlarınızdan hareketle asil memurluğa atamanızı yapmayabilirler. Haklı da olsanız uzun süre bunu ıspatla uğraşırsınız. Belki memuru koruyan hükümler var kanunda ama, o yolları denendiğinde amirlerin daha da kötü muamelesi olabilir. Açıacağınız davayı da kazanmanız kesin olmaz.
Adaylığınız kalkana kadar idare etemeye çalışın derim. Bu arada yine de amirleri bir şekilde ikna etmeye de çalışabilirsiniz.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.