logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

kültür bakanlığı kurumlararası geçiş

Daha
2 yıl 5 ay önce #7999 yazan egemveben
Herkese Merhaba,
Ben sağlık bakanlığında hemşire kadrosunda çalışıyorum. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdim ve kurumlar arası geçişle Kültür Bakanlığında Kültür ve Turizm Uzmanı olarak görev almak istiyorum. Öncelikle nasıl bir prosedür izlemeliyim. KPSS sınavına girip Uzman yardımcısı sınavına ardından uzmanlığı denemem söylendi. Ben zaten kamu personeli olduğum için A grubu kadroya kurumlar arası geçiş yapabiliyor muyum? Bu konuda bilgisi olan varsa, Kültür Bakanlığını tanıyan hatta orada uzman olarak çalışan arkadaşlar da varsa deneyimlerini paylaşıp yol gösterirlerse çok memnun olurum.
Teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce - 2 yıl 5 ay önce #8000 yazan Kül Tigin
Merhaba egemveben
Kültür ve turizm uzmanlığı kariyer uzmanlıktır. Bunun anlamı mesleğe giriş ancak uzman yardımcılığı sınavını kazanmak ve yeterlik sınavını vererek uzman kadrsunu almak şeklinde olabilir. Dolayısıyla bu tür kariyer mesleklere bazı istisnalar dışında sonradan giriş yapmak mümkün değildir.
Bu sebeple kültür ve turizm uzmanı olmak istiyorsanız KPSS sınavına girmeli arkasından kurumun açtığı sınavı kazanmalısınız.
Bu anlamda kamu personeli olmanız ya da olmamanız arasında bir fark yoktur.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 5 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
2 yıl 5 ay önce #8001 yazan egemveben
Bazı istisnalar neleri içeriyor.

Daha
2 yıl 5 ay önce #8002 yazan metinc
Meslek hakkında ayrıntılı bilgi isterseniz
Kültür ve turizm uzman yardımcılığı

Daha
2 yıl 5 ay önce #8004 yazan Kül Tigin

egemveben yazan: Bazı istisnalar neleri içeriyor.

Bazı istisnalardan kastım çok az olmakla birlikte bazen yapılan düzenlemeler ile uzman kadrosuna diğer kadrolardan alım yapılabilmektedir. Ancak bu tür düzenlemeler genelde geçicidir. Örneğin kamu denetçiliği uzmanlığı ilk kurulduğu zaman uzman ihtiyacını karşılamak bakımından diğer bazı unvanlardan alım yapılmıştır. Ancak kültür ve turizm uzmanlığında böyle bir imkan bulunmamaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemveben

Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.