logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

eş durumu nedeniyle tayin istiyorum

Daha
2 yıl 5 ay önce #7979 yazan seda44
üniversite hastanesinde çalışıyorum elazığda çalışıyorum eşim malatyada eş durumu tayini için başhekim muvafakat vermedi bizde mahkeme yoluyla hakkımızı aramak istiyoruz ilk aşamada kazanılıyormuş fakat üniversite danıştaya yollayıp mahkemeyi kazanıyormuş bu durum da biz nasıl mahkemeyi kazanacagız lütfen bana yardım edin :(

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce #7980 yazan nazli
Öyle dediğiniz gibi bir kaide yok. İdare mahkemesinde kazanılan muvafakat davalarının Danıştayda mutlaka kaybedileceği söylenemez. Dava açmadan konunun çözüme kavuşması daha iyi olurdu, ama bu yolla bir çare bulunamayacaksa dava açmaktan başka çare kalmıyor.

Daha
2 yıl 5 ay önce #7981 yazan metinc
İdare mahkemesinde kazanılıyor danıştayda kaybediliyor gibi bir şey yok tabiki. Zaten doğal olarak idare mahkemeleri danıştay kararlarına göre aldıkları kararları da değiştiriyorlar. Yani danıştayın bu konuya olumsuz yaklaştığı belli olsaydı idare mahkemeleride olumsuz kararlar verirdi.
Aslında muvafakat kararlarında belli bir standart yok yani verilen kararlar duruma göre değişebiliyor.

Daha
2 yıl 5 ay önce #7988 yazan scandisk
Buradaki yazıda güzel kararlar derlenmiş. sanıyorum işinize yarayacaktır.
http://memurunyeri.com/memur/atama-ve-yerdegistirme/3500-muvafakat-talebinin-reddine-karsi-memura-ornek-kararlar.html

Daha
2 yıl 5 ay önce - 2 yıl 5 ay önce #7997 yazan kawastr

seda44 yazan: üniversite hastanesinde çalışıyorum elazığda çalışıyorum eşim malatyada eş durumu tayini için başhekim muvafakat vermedi bizde mahkeme yoluyla hakkımızı aramak istiyoruz ilk aşamada kazanılıyormuş fakat üniversite danıştaya yollayıp mahkemeyi kazanıyormuş bu durum da biz nasıl mahkemeyi kazanacagız lütfen bana yardım edin :(

seda44 bacım ben Emniyet Müdürlüğünde sivil memur olarak çalışıyorum. Eşim devlet hastanesinde sözleşmeli olarak çalışıyor. Babam ise mide kanseri bu iki özürden dolayı Sakaryadan Kocaeline tayin olabilmem tam 3 yılımı aldı. Bu işlerde olaya hukuki boyut kazandırmak bir kayıp değil tamamen kazanımdır. Dava açmalısın hiç düşünmeden hem de...

16:90 - Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hayasızlıktan, fenalıktan ve azgınlıktan nehyeder. Öğüt almanız için size böyle öğüt verir.
Son Düzenleme: 2 yıl 5 ay önce yazan kawastr.

Daha
2 yıl 5 ay önce #8070 yazan scandisk
yakında mahkeme kararlarıda işe yaramayacaktır. artık tamamen akraba torpil vs işlerine döneceğiz gibi

Sayfa oluşturma zamanı: 0.382 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.