logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

istifa sonrası memuriyete geri dönüş

Daha
2 yıl 5 ay önce - 2 yıl 5 ay önce #7923 yazan ibrahimk
merhabalar ben üniversitede yardımcı hizmetli kadrosunda 657 ye tabi aday memur olarak çalışırken ailevi sebeplerden ötürü, usülüne uygun olarak ,bu hafta istifa ettim.

benim öğrenmek istediğim ,eylül ayında yapılacak olan kadrolu zabıt katipliği alımlarına başvurabilirmiyim. yoksa 6 ay beklememmi gerekli

yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
Son Düzenleme: 2 yıl 5 ay önce yazan ibrahimk.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce #7924 yazan papatya
Sayın İBRAHİMK,

Asaleti onaylanmadan adaylık devresi içinde istifa isteği kabul edilerek usulüne uygun şekilde memurluktan ayrılanların, yeniden memuriyete dönebilmesi için 6 ay sürenin geçmesi gerekmektedir.
Bu süre geçtikten sonra, son görev yapılan kuruma açıktan atanma usulüne göre dönülmesi mümkün olup ayrıca başka kurumlara ait bir kadroya geçmek istenmesi durumunda ise, yeni girilecek bir KPSS sonucuna göre ya da KPSS kapsamı dışında bulunan meslekler için açılacak sınav sonuçlarına göre memuriyete dönülmesi mümkündür.

Bu durumda, sizin de yeniden memuriyete girebilmeniz için 6 ay beklemeniz gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 5 ay önce #7925 yazan ibrahimk
yani açıktan alım dahi olsa , zabıt katipliği alımı 657 ye tabi olduğundan 6 ay beklemem gerek.
peki eski çalıştığım kuruma başvursam muvafakatname verirmi?

yardımcı olursanız sevinirim papatya hanım.

Daha
2 yıl 5 ay önce #7926 yazan scandisk
istifa etmişsin artık. muvafakat senin için olmaz. muvafakat çalışan memurların başka kurumlara naklen atama izni için verilir.

Daha
2 yıl 5 ay önce #7927 yazan papatya
Sayın İBRAHİMK,

İstifa etmiş olmanız nedeniyle, Sayın SCANDISK'ın da belirttiği gibi eski kurumunuzla herhangi bir ilginiz kalmamıştır. Muvafakat, çalışmakta olan memurların başka bir kuruma geçmesi aşamasında gündeme gelen bir konudur.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8601 yazan MEHMETATLI
Merhaba bende 657 li Şoförlükten istifa edip 399 a tabi Tekniker olarak geçmiştim.Bekleme süresi sonunda 657 li kurumlara Tekniker olarak sınavsız atanabilmem yasal olarak mümkün mü?Yoksa sadece Şoför'lüğe mi atanabilirim..

Daha
2 yıl 3 ay önce #8602 yazan Kül Tigin

MEHMETATLI yazan: Merhaba bende 657 li Şoförlükten istifa edip 399 a tabi Tekniker olarak geçmiştim.Bekleme süresi sonunda 657 li kurumlara Tekniker olarak sınavsız atanabilmem yasal olarak mümkün mü?Yoksa sadece Şoför'lüğe mi atanabilirim..

Sayın Mehmetatlı 399 sayılı KHK gereğince tekniker pozisyonunda çalıştığınız için 657 sayılı Kanuna tabi tekniker kadrosuna unvan değişikliği sınavına tabi olmaksızın atanabileceğinizi düşünüyorum.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: MEHMETATLI

Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.