logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

eş durumu

Daha
2 yıl 6 ay önce #7671 yazan sg10
Merhaba, Eşim özel bir şirkette sigortalı olarak çalışmakta ve ben hemşireyim, 3 yıl önce eşimin bulunduğu ilçeye başka bir ilden eş durumu tayini ile geldim. Her yıl ocak ayında eşimin çalıştığını Halk sağlığı müdürlüğüne belgeliyorum. Eşim işinden ayrılıp başka bir ilde daha iyi bir işte çalışmak istiyor ancak ben şu anda ki yerimde kalmak istiyorum.Bu durumda benim durumum nasıl olur, ücretsiz izne ayrılırsam ücretsiz izindeykende her yıl ocak ayında belge vermek zorundamıyım, ücretsiz izinler belge verilme süresi olan 5 yıldan sayılır mı. Teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #7672 yazan sg10
Editörlerimizden cevap rica ediyorum,teşekkürler..

Daha
2 yıl 6 ay önce #7673 yazan Kül Tigin
Sayın sg10
SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARI ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ nin 18 inci maddesinde: "Mazeretleri nedeniyle görev yeri değiştirilen personel, mazeretlerinin devam ettiğine dair bilgi ve belgeleri, her yıl Ocak ayında çalıştığı kuruma bildirmekle yükümlüdür. İl müdürlükleri, müdürlükler ve birlikler mazereti sona eren personelin belgelerini 15 gün içerisinde Bakanlığa veya bağlı kuruluşlarına intikal ettirir." hükmüne yer verilmiştir.
Ancak aylıksız izin durumunda belgelendirmeye ara verilmesini gerektiğine dair bir açıklama bulunmamaktadır. Ayrıca bu konuda verilmiş bir görüşe de rastlamadım. Dolayısıyla Şahsi görüşüm ücretsiz izne de ayrılmış olsanız belgelendirmeyi yapmanız gerektiği şeklindedir. Ancak yoruma dayalı bir uygulama söz konusu olduğundan farklı uygulamalar da olabileceğini göz önünde tutmanız gerekir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 6 ay önce #7676 yazan sg10
Teşekkürler..

Daha
2 yıl 6 ay önce #7750 yazan scandisk
ne yazıkki bizde özel sektördeki eş için tayin hakkı verilmiyor. bir çok kurumda da öyle diye biliyorum. el atılması gereken bir konu

Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.