logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİDEN MEMURİYETE ATANANLARIN TAYİN HAKKI

Daha
2 yıl 6 ay önce #7548 yazan SNORTER
15-10-2013 SÖZLEŞMELİ PERSONELDEN MEMURLUĞA GEÇİŞ YAPTIM NASIL TAYİN YAPABİLİRİM BİR TÜRLÜ BULAMADIM BANA DEDİLER İSTİFA EDİP 6 AY SONRA BAŞKA BİR KURUMA BAŞVURU YAP TABİ TORPİLİN VARSA ALIRLAR DEDİ TEKNİKER MEMURUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ BAŞKA BİR YÖNTEMİ VARMI

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #7549 yazan Kül Tigin
Sayın Snorter
Sözleşmeli personel olarak istihdam edilmekte iken 6495 sayılı Kanun ile memur kadrolarına atananların 5 yıol boyunca naklen başka bir kuruma atanamayacakları kanunla hüküm altına alınmıştır.
Ancak memuriyete atandıkdan sonra istifa etmeniz ve geri dönüş için gerekli süre kadar beklemeniz durumunda başka bir kamu kurumuna atanmanız mümkündür. Ancak istifa edenlerin yeniden memuriyete atanması zorlu bir süreç olup bir çok kişi bunu yeterli siyasi destekleri olmadığı için başaramamaktadırlar.
Diğer bir yöntem ise kpss veya başka bir sınav yoluyla diğer bir kurumun memuriyetini kazanmanız yoludur. Bu takdirde sınavını kazandığınız kuruma atanmanız mümkündür.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 2 ay önce #9055 yazan serden
Selam Arkadaşlar,
bende sözleşmeliyken kadroya geçenlerdenim ve nakil olayını çok araştırıyorum bugün yayınlanmış bir yazıyı okudum sanki nakil işlemini yapabiliriz gibi algıladım. aşagıda metni tam kopyaladım (yazıyı ekledim ama form kurallarına aykırıysa kusura bakmayın )

http://mts.org.tr/haber/yazdir/kadroya_gecen_sozlesmelilere_bir_kotu_ve_bir_iyi_haber 1/2
Kadroya Geçen Sözleşmelilere Bir Kötü ve Bir İyi Haber!!!
Mahalli idarelerde istihdam edilen sözleşmeli personelin 6495
sayılı Kanunla memur kadrolarına atanmalarından sonra ençok
üzerinde durulan husus, beş yıl süreyle başka kamu kurum ve
kuruluşlarına nakil yapamayacakları yönündeki düzenlemeydi.
Mevzuat Tarihi:
6495 sayılı Kanunun 9 uncu maddesi ile 657 sayılı Devlet
Memurları Kanununa eklenen geçici 41 inci maddesinin 4 üncü
fıkrasında şu şekilde yer almıştır: "Bu madde hükümlerine göre
memur kadrolarına atananların, söz konusu mevzuat
hükümlerine göre sözleşmeli personel olarak geçirdikleri hizmet süreleri, öğrenim
durumlarına göre yükselebilecekleri dereceleri aşmamak kaydıyla kazanılmış hak aylık
derece ve kademelerinin tespitinde değerlendirilir. Bunlar, atandıkları kadronun mali ve
sosyal haklarına göreve başladığı tarihi takip eden ay başından itibaren hak kazanır ve
önceki pozisyonlarında aldıkları mali ve sosyal haklar hakkında herhangi bir mahsuplaşma
yapılmaz. Bu madde kapsamında memur kadrolarına atananların beş yıl süreyle başka
kamu kurum ve kuruluşlarına nakli yapılamaz."
Sözleşmeli iken memur kadrosuna geçen personellerin, özellikle 6360 sayılı Kanun
uygulaması sonucu başka kuruma nakledilenlerin, 5 yıllık sürelerinin artık değerlendirmeye
alınmayacağı ve istedikleri takdirde başka kurumlara naklen geçiş yapabilecekleri yönündeki
beklenti, Devlet Personel Başkanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından müştereken yayınlanan
"6360 Sayılı Kanun Kapsamında Yer Alan Personelin Devir, Paylaştırma ve Nakil İşlemlerine
İlişkin Esaslar"ın 14 üncü maddesindeki "6495 sayılı Kanun kapsamında 657 sayılı Kanuna tabi
memur kadrolarına atanan personelin beş yıl süreli nakil yasağının kalan süresi, devir,
paylaştırma veya nakil suretiyle atandıkları kurumda tamamlanır." hüküm ile ortadan
kalkmıştır.
Buna göre, 5 yıllık sürenin kalan süresi; devir, paylaştırma veya nakil suretiyle atanılan
kurumda tamamlanacaktır.
Burada bir hususun üzerinde durmak gerekmektedir:
6360 sayılı Kanunun geçici 1 inci maddesinde devir ve paylaştırma hususu, kapanan veya
büyükşehir ilçe belediyesine dönüşen belediye personellerinin kadrolarının büyükşehir
belediyesi ve ilçe belediyelerine veya bağlı kuruluşlara aktarılması için kullanılmış; nakil
kavramı ise ihtiyaç veya norm fazlası personelin Devlet Personel Başkanlığınca başka
kurumlara aktarılması için kullanılmıştır.
Bu açıdan bakıldığında, sözleşmeli iken memur kadrosuna geçen personelin, devredildikleri2 10 2014 Kadroya Geçen Sözleşmelilere Bir Kötü ve Bir İyi Haber!!!
http://mts.org.tr/haber/yazdir/kadroya_gecen_sozlesmelilere_bir_kotu_ve_bir_iyi_haber 2/2
belediye tarafından ihtiyaç fazlası olarak bildirilmesinin önünde bir engel olmadığı
anlaşılmaktadır. Bu durumda, ilgili personel DPB tarafından, başka bir kamu kurumuna
verilebilecek ve bu kurumun bulundukları ilde olması gerekmeyecektir.

Daha
2 yıl 2 ay önce - 2 yıl 2 ay önce #9056 yazan metinc
bu esaslarda nakil yasağı kaldırılmıyorki, aksine 14 üncü madde nakil yasağının korunmasını sağlıyor. Yani nakledilen personel gittiği kuruma nakil yasağını da taşıyor.
Son Düzenleme: 2 yıl 2 ay önce yazan metinc.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10842 yazan tuggce
nakil yasağı varken nasıl gidebiliyorda yasağı taşıyor

Daha
1 yıl 8 ay önce #10845 yazan metinc

tuggce yazan: nakil yasağı varken nasıl gidebiliyorda yasağı taşıyor

Burada istisnai bir durum söz konusudur. Yani bu personel 6360 sayılı kanunla bazı belediyeler tasfiye edildiği için mecburen başka kurumlara devredilmiştir. Bu personelin nakil yasağı devredildikleri kurumda da devam etmektedir anlamında...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tuggce

Sayfa oluşturma zamanı: 0.363 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.