logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

atanmak istemiyorum cezam ne olur?

Daha
2 yıl 8 ay önce - 2 yıl 8 ay önce #6981 yazan xaydin
merhabalar. 2012 kpss puanım ile mart ayında sağlık bakanlığına atandım. evrakları teslim ettim ancak işe başlamak istemiyorum. bu durumda
1) cezam tam olarak ne olur
2) kpss 2014 e girersem ne zaman tercih yapabilirim.
Son Düzenleme: 2 yıl 8 ay önce yazan Kül Tigin. Sebep: Forum Kuralları 3.10 gereğince başlıkta düzenleme yapılmıştır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6982 yazan Kül Tigin
Sayın xaydın
Atamanız yapıldığı halde göreve başlamaz iseniz, 657 sayılı Kanunun 63 üncü maddesinde "Bir göreve ilk defa veya yeniden atananlardan belge ile isbatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 62 nci maddedeki süre içinde işe başlamayanların atanmaları iptal edilir ve bunlar 1 yıl süreyle Devlet memuru olarak istihdam edilemezler. " hükmü gereğince 1 yıl süre ile memuriyete tekrar giremezsiniz. Aynı zamanda atamanızda kullanılan KPSS puanını tekrar kullanamazsınız.
KPSS 2014 e girmeniz durumunda ise Sağlık Bakanlığı atamanızın iptal edildiği tarihten itibaren 1 yıl sonra atamanızın yapılması mümkün olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: xaydin

Daha
2 yıl 8 ay önce #6987 yazan osman1
Atanmışsanız çok ciddi bir sorun yoksa göreve başlayın.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6997 yazan lazslo
gül gibi meslek işte kazanmışsın neden atanmak istemiyorsunki?

Daha
2 yıl 7 ay önce #7165 yazan xaydin
peki başlayıp hemen istifa etsem cezam ne olur

Daha
2 yıl 7 ay önce #7166 yazan metinc
Bu durumda da 6 aydan 3 yıla kadar değişik süreler devreye girer. Sitede bu konuyla ilgili makale vardı bulamadım şimdi ararsan bulabilirsin.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.342 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.