logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Öğrenim Özrü ve Tayin Özrü

Daha
2 yıl 9 ay önce #6193 yazan elmakurdu
Tarım bakanlığında lisans mezunu memur olarak çalışmaktayım % 80 oranın raporum var ve ilaç kullanıyorum her ay doktor kontrolüne gidiyorum.
mühendislik okumak istiyorum ancak kurumum eğitim özrü tayini yapmıyor.
şöyle bir yol izlemek istiyorum bu şekilde tayin olabilir miyim.

açıköğretim tarım bölümü okuyorum bitirince ünvan değişikliği sınavıyla tekniker olursam , mühendislik üst öğrenim oluyor eğitim özrü tayini hakkım oluşur mu ?
hastalığım nedeniyle her ile gidemiyorum.kendi ilimde okumak istediğim bölüm yok. çevre illerden birisine gitsem ve okul bitimi sağlık özrtünden tayin alabilir miyim.
keza okul yazacağım ilde hastalığımın doktoru yok.

bu konuda yardım istiyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 9 ay önce #6194 yazan levent
son çıkan torba yasa ile engellilerin eğitimi engellemez ibaresi eklenmiştir.
-Hiçbir gerekçeyle engellilerin eğitim alması engellenemeyecek

Çalışan veya iş başvurusunda bulunan engellilerin karşılaşabileceği engel ve güçlükleri ortadan kaldırmaya yönelik istihdam süreçlerindeki önlemlerin alınması ve engellilerin çalıştığı iş yerlerinde makul düzenlemelerin, bu konuda görev, yetki ve sorumluluğu bulunan kurum ve kuruluşlar ile işverenler tarafından yapılması zorunlu olacak. Engellilik durumları sebebiyle iş gücü piyasasına kazandırılmaları güç olan engellilerin istihdam edildiği korumalı iş yerlerinin statüsü ve bu iş yerleriyle ilgili usul ve esaslar Çalışma veSosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca müştereken çıkarılan yönetmelikle düzenlenecek.

Hiçbir gerekçeyle engellilerin eğitim alması engellenemeyecek. Engellilere özel durumları ve farklılıkları dikkate alınarak, yaşadıkları çevrede bütünleştirilmiş ortamlarda, eşitlik temelinde, hayat boyu eğitimimkanından ayrımcılık yapılmaksızın yararlandırılacak. Genel eğitim sistemi içinde engellilerin her seviyedeeğitim almasını sağlayacak bütünleştirici planlamalara yer verilecek. Örgün eğitim programlarına farklı nedenlerle geç başlamış engellilerin bu eğitime dahil edilmesi için gerekli tedbirler alınacak. Üniversite öğrencilerinden engelli olanların öğrenime etkin katılımlarını sağlamak amacıyla Yükseköğretim Kurulu koordinasyonunda, yükseköğretim kurumları bünyesinde, engellilere uygun araç gereç ve ders materyallerinin, uygun eğitim, araştırma ve barınma ortamlarının temini ile eğitim süreçlerinde yaşadıkları sorunların çözümü gibi konularda çalışma yapmak üzere Engelliler Danışma ve Koordinasyon Merkezleri kurulacak.

:)

Daha
2 yıl 9 ay önce #6256 yazan scandisk
Tarım bakanlığı yönetmeliğinde eğitim özrü sebebiyle atama yapılmasına dair bir hüküm yok. Yani kurumun senin eğitiminden dolayı başka bir yere atama zorunluluğu yok. ancak başka dolaylı yollar kullanarak(araya birilerini sokmak gibi) atanabilirsin gibi görünüyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.430 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.