logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Bakanlık Merkez Uzmanının Taşrada Görevlendrilmesi

Daha
3 yıl 1 ay önce #2452 yazan m.uzman
Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan ya da öğrenebilecek durumda olan var mıdır?
Bakanlıkta merkez teşkilatında uzmanlar, eş durumu vb nedenle taşraya nakil istese uzmanlık haklarını korunarak nakli mümkün oluyor mu?
Taşrada uzmanlık yok ama böyle sorunlar karsısında ne yapıliliyor?Eş durumu vb...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 1 ay önce #2455 yazan turanaga
Benzer bir konuyu araştırırken şöyle bir habere rastladım burada. Belki işinize yarar.

http://memurunyeri.com/2012-08-19-15-32-43/atama-ve-yerdegistirme/2806-aile-birligini-korumak-icin-memura-ucretli-izin-verilmesi.html

Daha
3 yıl 1 ay önce #2458 yazan kenan sever
Uzman kadroları merkezde diye biliyorum ben. O yüzden taşrada uzmanlık yok bazı kariyer meslekler haricinde tabi. Görevlendirmeyle sorun çözülebilir ama zaten bu sorunun asıl kaynağı eş durumuysa eşinizi sizin olduğu yere atamaları lazım, o size tabi olacak yani.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2464 yazan nazli
Her zaman uzman olan eşe uyulacak diye bir kural yok. Örneğin erkek bir bakanlık merkezinde uzman, eşi de kaymakam. Eş gelecek diye bir kural yok. Bazı mesleklerde uzmanın ücretsiz izinli olarak gitmesi ya da görevlendirme yoluyla gitmesi gerekebilir.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2488 yazan m.uzman
Arkadaşlar verdğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Kendi durumuma tamamen uygun bir durum bulamadım gibi maalesef.
Eşim kamu kuruluşunda sözleşmeli çalışıyor, memur değil.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2489 yazan nazli
Eşiniz sözleşmeliyse zaten sizin eş durumundan atamanız yapılmaz. Eşinizin sizin yanınıza gelmesini sağlamaktan başka çare yok. Ya da uzman kadrosundan ayrılıp gitmekten.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2497 yazan kuzey
atamalarda ast üste göre atanır. sizin durumunuz tam tersi olmuş, eğer ki eşinizin gelme imkanı yoksa, bazı kadrolarda çalıştığım kurumda yaşandığı için söylüyorum. kadronuz saklı kalmak kaydıyla bir alt görevi kabul ederek atanma durumunuz söz konusu olabilir. fakat eşinizin sözleşmeli olarak çalışması nedeniyle bağlı bulunduğunuz kurum kabul edermi araştırmak lazım. ya da görevli olarak gitmeniz yanlız görevli olarak giderken geçici görev yolluğunuzu almaktan imtina edersiniz belki sıcak bakılabilir.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2675 yazan m.uzman
verdiğiniz bilgi çok iç açıcı bunun için teşekkürlerimi bildiririm.
"kadro saklı kalmak kaydıyla bir alt göreve yolluksuz,harcırahsız atanmak " gibi bir alternatif olabiliyorsa hakikaten bu çok iyi. Umarım tüm bakanlıklarda böyle bir uygulama yapılabiliyordur

Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #2701 yazan nazli

m.uzman yazan: verdiğiniz bilgi çok iç açıcı bunun için teşekkürlerimi bildiririm.
"kadro saklı kalmak kaydıyla bir alt göreve yolluksuz,harcırahsız atanmak " gibi bir alternatif olabiliyorsa hakikaten bu çok iyi. Umarım tüm bakanlıklarda böyle bir uygulama yapılabiliyordur

Eşiniz memur değilse onun yanına gitmeniz için izin verileceğini sanmıyorum. Konuya ilişkin olarak memurunyeri.com sitesinde rastladığım yazının yararlı olabileceğini düşünüyorum.

yazı
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan nazli.

Daha
3 yıl 1 ay önce #2747 yazan m.uzman
eşim memur değil ama bir kamu kurumunda sözleşmeli.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.381 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.