logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının nedir

Daha
3 yıl 2 ay önce #2159 yazan jebani
hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının memuriyete ve memuriyete geri dönmeye etkisi nasıldır

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #2164 yazan Çalkarakuş

Daha
3 yıl 1 ay önce #2539 yazan kenan sever
Verdiğiniz yazı gerçekten açıklayıcı bir yazı ama öte yandan çok uzun ve hukuksal bir metin.

Şahsen ben hepsini bitiremedim okumaya sıkılıyor insan ama benim yazının ilk kısmından anladığım hükmün açıklanmasının geri bırakılması durumunda snık 5 yıl süre ile denetim altında oluyor ve ceza almıyor, 5 yıl içinde suç işlemezse mevcut cezada siliniyor. şeklinde özetlenebilir

Daha
3 yıl 1 ay önce - 3 yıl 1 ay önce #2544 yazan papatya

jebani yazan: hükmün açıklanmasının geri bırakılmasının memuriyete ve memuriyete geri dönmeye etkisi nasıldır

Sayın ZEBANİ,

Hükmün açıklanmasının geriye bırakılması durumunda (bu tür kararlar, süresi iki yıla kadar olan mahkûmiyetler için verilebilmektedir), ortada bir mahkûmiyet hükmünün varlığından söz edilemeyeceğini ve bu şekilde verilen bir kararın memuru olmaya ve memur kalmaya engel teşkil etmeyeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 1 ay önce yazan papatya.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.356 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.