logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Muvafakatla ilgili

Daha
3 yıl 2 ay önce #1863 yazan dialup
Arkadaşlar bir kamu kurumunda 2 yıldır Bilgisayar İşletmeni olarak çalışıyorum. 2014 KPSS ye tekrar girmeye karar verdim sebebi ise kurumunda yükselme imkanı yok ve açıkcası memnun değilim. Önlisans elektrik bölümü mezunyum. Amacım 2014 KPSS ye girip iyi bir puan alarak Tekniker kadronu beklemek. Olurda 2014 yılından sonra Tekniker kadrosuna atanırsam yeni kurumuma geçmek için muvafakat işlemi gerekliymiş benim şu anki kurumum muvafakat vermez bende bu durumu dava edersem bilindiği üzere davalar 6 ay - 1 yıl sürüyor belki daha fazla, bu sürenin sonunda davayı kazanırsam yeni kurumun bana tahsis ettiği kadro zamanında dolmadığından başka bir memur atamasında bu kadroyu doldurabilir mi . Bu süre zarfında benim davam süreceğinden bu kadroyu dondurma imkanı varmı yada mahkeme lehime sonuçlandığında hiç kadro olmasa da bana hakkım tekniker kadrosu tahsis edebilirler mi ? Biraz karışık anlattım ama özetle KPSS den iyi bir puan aldıktan sonra hemen istifa mı etmeliyim yoksa muvafakatla mı yeni kurumuma geçmeliyim. Çok teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1864 yazan feylesof
Atanacağın garantimi hemen istifa ediyorsun. Ya tekniker kadrosu çok az açılırsa yada senin istemediğin illerde açılırsa bence muvafakat en garantisidir. Büyük bir ihtimalle alırsın olmazsa bir kaç adet devlet büyügünü devreye sokarsın olmazsa dava yoluyla alırsın.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Daha
3 yıl 2 ay önce #1865 yazan dialup
hocam istifa en son seçenek ne kadar kadro gelir kaç puan alırız tabi bilemiyorum. Benim sıkıntı çektiğim nokta ben dava açarsam kazanma ihtimalim çok yüksek çünkü GİH ten TH ye geçmiş olacağım fakat dava sürecinde ilgili kadro dolarsa ben davayı kazansamda boşta kalcam

Daha
3 yıl 2 ay önce #1868 yazan Kül Tigin
Sayın dialup. Eğer yapacağınız tercih Bakanlık gibi büyük bir kurumsa zaten durumunuza uygun boş bir tekniker kadrosu mutlaka olacaktır. Bu tür kurumlarda tekniker gibi bir kadro için sıkıntı yaşanmaz. Diğer kurumlarda ise boş kadro olmaması durumunda sizi durumunuza uygun bir kadroya atarlar. Hakkınızda mahkeme kararının uygulanmasını kurumdan isterseniz zaten başka bir boş kadroyu unvan değişikliği ile tekniker kadrosuna çevirebilirler. Ancak kadro değişikliği süre alan bir olaydır. Kurum buna yanaşmazsa hakkınızda mahkeme kararının uygulanmadığı gerekçesiyle dava açabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Daha
3 yıl 2 ay önce #1875 yazan dialup

Kül Tigin yazan: Sayın dialup. Eğer yapacağınız tercih Bakanlık gibi büyük bir kurumsa zaten durumunuza uygun boş bir tekniker kadrosu mutlaka olacaktır. Bu tür kurumlarda tekniker gibi bir kadro için sıkıntı yaşanmaz. Diğer kurumlarda ise boş kadro olmaması durumunda sizi durumunuza uygun bir kadroya atarlar. Hakkınızda mahkeme kararının uygulanmasını kurumdan isterseniz zaten başka bir boş kadroyu unvan değişikliği ile tekniker kadrosuna çevirebilirler. Ancak kadro değişikliği süre alan bir olaydır. Kurum buna yanaşmazsa hakkınızda mahkeme kararının uygulanmadığı gerekçesiyle dava açabilirsiniz.

Teşekkürler Kül Tigin hocam,

Beni önümüzde sene çok zor günler bekliyor :(

Daha
3 yıl 1 ay önce #2255 yazan ersingoogle
gihten teknik hizmetlere muvafak alırsın boşuna istifa etme

Sayfa oluşturma zamanı: 0.460 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.