logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Aday memurun kurum içi ataması

Daha
3 yıl 2 ay önce #1844 yazan tutku_86
Merhaba ben sağlık bakanlığı kasım atamasına basvurmak ıstıyorum fakat benım atandıktan sonra aday memurken kurum içi atama yapmam mumkun mu? baska bı sehır yazıp kurum ıcı atama ıle tekrar aılemın yanına gelmek ıstıyorum bu konuda bır cok yorum okudum fakat bazıları olur bazıları olmaz yazmıs kesın bılgısı olan ve nasıl bı yol ızlemem gerektıgı konusunda yardımcı olabılır mısınız acaba?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1845 yazan nazli
Aday memurun naklen ataması yapılmıyor. Ancak burada sözü edilen naklen atama bir kurumdan başka bir kuruma atamadır. Kurum içerisinde aday memurun bir birimden başka bir birime atanmasına engel bir husus yok diye biliyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tutku_86

Daha
3 yıl 2 ay önce #1846 yazan turanaga
Kurum içinde naklen atanmaya engel bulunmuyor. Ancak, kurum içi naklen atama konusunda kurum takdir hakkına sahiptir. Naklen atamanızı yapmayabilir. Kurumunuza müracaat edin, belki kabul görebilir. Adaylık dönemi eğitimleri yapılıyorsa ve gideceğiniz yerde eğitim yapma imkanı yoksa naklen atamanıza sıcak bakılmayacaktır.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1847 yazan tutku_86
tesekkur ederım cevaplarınız ıcın bi sorum daha var bu kurum içi atama ocak hazıran eylulde mı oluyor sadece yoksa dırekt sağlık bakanlıgına basvuru yapabılır mıyım bu konuda bılgınız varmı?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1848 yazan papatya
Sayın TUTKU,

Aday memurların nakline ilişkin olarak, "Aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz ve bu süre içinde aday memurun başka kurumlara nakli yapılamaz." ifadesi dışında 657 sayılı Kanunda başka bir hüküm yer almamaktadır. Bu nedenle, aday memurun kurum içinde yer değiştirmesi, kurumunun takdirinde olmak kaydıyla, mümkün bulunmaktadır.

Memurunyeri.com'da yer alan bir Danıştay Kararını görmenizin de, konuya ilişkin bilgi edinmeniz açısından yararlı olacağını düşünmekteyim. İlgili Karar

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1849 yazan tutku_86
cok tesekkur ederım cevaplarınız ıcın benım tek kafamı karıstan sey saglık bakanlıgının kurum ıcı atama yonetmelıgınde kı en son eylul ayında oldu kurum ıcı atama o yonetmelıkte aday memur basvuru yapamaz yazıyordu ben suan dırekt olarak sağlık bakanlıgından kurum ıcı atama ısteme hakkına sahıbım sanıırım bu eylul ocak hazıran kurum ıcı atamalarını beklememe gerek yok sanırım dogru anladım demı?

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #1851 yazan papatya

tutku_86 yazan: cok tesekkur ederım cevaplarınız ıcın benım tek kafamı karıstan sey saglık bakanlıgının kurum ıcı atama yonetmelıgınde kı en son eylul ayında oldu kurum ıcı atama o yonetmelıkte aday memur basvuru yapamaz yazıyordu ben suan dırekt olarak sağlık bakanlıgından kurum ıcı atama ısteme hakkına sahıbım sanıırım bu eylul ocak hazıran kurum ıcı atamalarını beklememe gerek yok sanırım dogru anladım demı?

Sayın TUTKU,

Kurumların iç düzenlemeleriyle getirecekleri sınırlamalara da, ilgili iç düzenlemeler yürürlükte bulunduğu sürece uyulması gerekecektir. Yukarıda anlatmak istediğim husus genel bir yasağın olmadığı ve naklen atama konusunda kurumların takdir hakkının bulunduğu yönünde. Kurumlar takdir haklarını nasıl kullanacaklarını düzenleme (yönetmelik, genelge gibi) ile de belirtebilirler.

Kurumunuzun özel düzenlemesinde, naklen atama hususunda bir sınırlama var ise buna uygun hareket edilmesi gerekecektir. Ancak, talebinizin reddedilmesi durumunda konuyu yargıya da taşıyabilirsiniz.

Öte yandan, temel eğitim, hazırlayıcı eğitim ve staj devresinde olan aday memurun naklinin, çok gerekli olmadıkça yapılmamasının, hem kurum ve hem de memur açısından daha yararlı olacağını düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1855 yazan tutku_86
tesekkur ederım cevaplarınız ıcın...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.528 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.