logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

sevgili forum merhaba.

Daha
3 yıl 2 ay önce #86 yazan ceceydeniz
benim bir sorunum var nereye açacağımı araştırdım ama bulamadığım için buraya açtım
yanlışım varsa yönetici arkadaşlar düzenelerse sevnirim

Selamlar diyerek başlıyorum, bulunduğum yerde avukatlardan aldığım destek bana yetersiz geldiği ve kesin bir cevap alamadığım için kendimi internete attım. araştırma yaparken de sizin güzel bilgilerinizin bulunduğu sayfaya denk geldim. bir çok bölümü okudum ama sorunumla ilgili bir konu bulamadım

2006 senesinde internette www.ceceydeniz.com isimli bir forum sayfam vardı. içeriğinde ise güncel haberler konular spor müzik video film program paylaşımları mevcuttu. 2007 senesinde MÜYAP bana müzikleri sitenden kaldır uyarı maili göndermeden dava açıyor(uyarı maili gönderse zaten bu riske girmem direk yasal olmayan müzik indirme linklerini kaldırırdım.) 2007 eylül ayında asliye ceza mahkemesinde yargılanıyorum. üstsınır olan 2 yıl hapis veriliyor. bunu 18 aya indiriyor ve onu da 5 yıl erteliyor hakim bey. 2007 aralık ayında da kesin karar bağlanıyor. 2012 aralık ayında sözü geçen 5 sene geçiyor ve adli sicil kaydımın silinmesi için gerekli işlemleri başlatıyorum ama hala aksiliklier sebebiyle hala sildiremedim. yerine getirme fişi istiyor ankara silinmesi için, mahkemem ise ceza fişi gönderiyor yanlış evrak yüzünden hala sabıkalı görünüyorum. aşağıda sabıka bilgilerimi de yazacağım. peki ben bu durumda yani sabıkam arşiv kaydına alındığı takdirde memurluk sınavını kazamsam memur olmama engel bir durum varmıdır. çünkü sabıkamda 53. madde var.
sicil kaydım aşağıdadır. yardımcı olrusanız çok sevinirim Teşekkürler

YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL KAYDI VARDIR.
1 C: 004802008C0001358(04800174-08) 26.05.2006 5846SA 72/3-C-E;CK:62 51
51/3-6 53/1-A-B-C-D-E. ELMALI;ASLCM 1Y8A H. 13/09/2007 07/197-297
24/12/2007

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #112 yazan papatya

ceceydeniz yazan: benim bir sorunum var nereye açacağımı araştırdım ama bulamadığım için buraya açtım
yanlışım varsa yönetici arkadaşlar düzenelerse sevnirim

Selamlar diyerek başlıyorum, bulunduğum yerde avukatlardan aldığım destek bana yetersiz geldiği ve kesin bir cevap alamadığım için kendimi internete attım. araştırma yaparken de sizin güzel bilgilerinizin bulunduğu sayfaya denk geldim. bir çok bölümü okudum ama sorunumla ilgili bir konu bulamadım

2006 senesinde internette www.ceceydeniz.com isimli bir forum sayfam vardı. içeriğinde ise güncel haberler konular spor müzik video film program paylaşımları mevcuttu. 2007 senesinde MÜYAP bana müzikleri sitenden kaldır uyarı maili göndermeden dava açıyor(uyarı maili gönderse zaten bu riske girmem direk yasal olmayan müzik indirme linklerini kaldırırdım.) 2007 eylül ayında asliye ceza mahkemesinde yargılanıyorum. üstsınır olan 2 yıl hapis veriliyor. bunu 18 aya indiriyor ve onu da 5 yıl erteliyor hakim bey. 2007 aralık ayında da kesin karar bağlanıyor. 2012 aralık ayında sözü geçen 5 sene geçiyor ve adli sicil kaydımın silinmesi için gerekli işlemleri başlatıyorum ama hala aksiliklier sebebiyle hala sildiremedim. yerine getirme fişi istiyor ankara silinmesi için, mahkemem ise ceza fişi gönderiyor yanlış evrak yüzünden hala sabıkalı görünüyorum. aşağıda sabıka bilgilerimi de yazacağım. peki ben bu durumda yani sabıkam arşiv kaydına alındığı takdirde memurluk sınavını kazamsam memur olmama engel bir durum varmıdır. çünkü sabıkamda 53. madde var.
sicil kaydım aşağıdadır. yardımcı olrusanız çok sevinirim Teşekkürler

YUKARIDA KİMLİK BİLGİLERİ BULUNAN ŞAHSIN ADLİ SİCİL KAYDI VARDIR.
1 C: 004802008C0001358(04800174-08) 26.05.2006 5846SA 72/3-C-E;CK:62 51
51/3-6 53/1-A-B-C-D-E. ELMALI;ASLCM 1Y8A H. 13/09/2007 07/197-297
24/12/2007

Sayın Ceceydeniz,
Belli hakları belli bir süre kullanmaktan yoksun bırakılanların, söz konusu süreler geçtikten sonra o hakkı kullanmasına engel bir durum bulunmamaktadır. Ancak memuriyete girişte, hak mahrumiyetinin kalkmasının yanı sıra, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel niteliklere sahip olunması şartlarının da taşınıyor olması gerekmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Kül Tigin

Daha
3 yıl 2 ay önce #116 yazan narmenx
Siz sabıkayı sildirmek için nasıl bir yol izlediniz,bu konuda biraz daha bilgi verirmisiniz?

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #157 yazan ceceydeniz
sabıkamı sildirmek için ankara adli sicile yazı yazdım
onlar da bana mahkemenizden oluşturulacak olan yerine getirme fişinin kendilerine intikal etmesi durumunda işlemleri baaşlatacaklarını söylediler.
ben de davamın karara bağlandığı mahkemeye dilekçe verdim ve ankara adli sicil ist. genel müdürlüğpünün sabıkamın silinmesi için YERİNE GETİRME FİŞİ istediklerini ve ankaraya göndermelerini bildirdim
mahkemem de işgüzar, yerine getirme fişi diye ceza fişi yollamışlar. ben de 4 aydır silincek diye bekliyorum.
yanlış evrak gönderdiklerini yeni anladık ve tekrar yazışmalara başladım.

papatyash yazan: Sayın Ceceydeniz,
Belli hakları belli bir süre kullanmaktan yoksun bırakılanların, söz konusu süreler geçtikten sonra o hakkı kullanmasına engel bir durum bulunmamaktadır. Ancak memuriyete girişte, hak mahrumiyetinin kalkmasının yanı sıra, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel niteliklere sahip olunması şartlarının da taşınıyor olması gerekmektedir.

ceceydeniz yazan: sayın yetkili bu durumda sabıka dışında bütün 48. maddedeki nitelikleri taşıyor olursam memur olabilirmiyim yani?
şu durumdan soruyorum sicilimdeki 53. maddede, 1 yıldan fazla ceza alan ya da cezası ertelenen kişi memurluktan yoksun bırakılır diye bir madde var.

Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
3 yıl 2 ay önce - 3 yıl 2 ay önce #189 yazan Kül Tigin

ceceydeniz yazan: sabıkamı sildirmek için ankara adli sicile yazı yazdım
onlar da bana mahkemenizden oluşturulacak olan yerine getirme fişinin kendilerine intikal etmesi durumunda işlemleri baaşlatacaklarını söylediler.
ben de davamın karara bağlandığı mahkemeye dilekçe verdim ve ankara adli sicil ist. genel müdürlüğpünün sabıkamın silinmesi için YERİNE GETİRME FİŞİ istediklerini ve ankaraya göndermelerini bildirdim
mahkemem de işgüzar, yerine getirme fişi diye ceza fişi yollamışlar. ben de 4 aydır silincek diye bekliyorum.
yanlış evrak gönderdiklerini yeni anladık ve tekrar yazışmalara başladım.

Sayın Ceceydeniz,

sayın yetkili bu durumda sabıka dışında bütün 48. maddedeki nitelikleri taşıyor olursam memur olabilirmiyim yani?
şu durumdan soruyorum sicilimdeki 53. maddede, 1 yıldan fazla ceza alan ya da cezası ertelenen kişi memurluktan yoksun bırakılır diye bir madde var.

Sayın Ceceydeniz,

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinin birinci fıkrasında, işlediği suç dolayısıyla kişinin hangi hakları kullanmaktan yoksun bırakılacağı belirlenmiştir. Bu hak yoksunluğu süresiz değildir.
Maddede, hak yoksunluklarının mahkum olunan cezanın infazı tamamlanıncaya kadar devam etmesi öngörülmüştür.
Süresiz bir hak yoksunluğu söz konusu olmadığı için, memnu hakların iadesi kararına gerek bulunmamaktadır.
Ancak 53 üncü maddenin beşinci fıkrasında, belli bir hak ve yetkinin kötüye kullanılması suretiyle işlenen kasıtlı suçlar dolayısıyla mahkumiyet halinde, mahkum olunan cezanın infazından sonra da etkili olmak üzere bu hak ve yetkinin kullanılmasının yasaklanmasına ayrıca hükmedilmesi öngörülmüştür.
Mahkumiyet hükmünün gerekçesinde cezanın ve uygulanacak güvenlik tedbiri belirtilir. Cezanın infazından sonra da hak mahkumiyetinin devam edebilmesi için, hak yoksunluğunun hangi suç nedeniyle verildiğinin ve hak mahrumiyetinin süresinin belirtilmiş olması da gerekir. Aksi takdirde hak yoksunluğu, cezanın infazının tamamlanmasıyla birlikte sona erer.
Bu çerçevede, cezanın infazından sonra da hak mahrumiyetinin devam edeceğine ilişkin bir hükmün bulunmaması halinde, cezanın infazının tamamlanmasıyla birlikte hak mahrumiyetinin de kalkacağı, belli bir süre belirtilmiş olması halinde ise bu sürenin sonunda kalkacağı, ayrıca memnu hakların iadesi yoluna gidilmesine gerek bulunmadığı değerlendirilmektedir.
Öte yandan, ertelenmiş hapis cezasının memuriyete etkileri konusunda Sitemizde yer alan yazıdan istifade edebilirsiniz.

http://memurunyeri.com/soru-cevap/cevaplanmis-talepler/1798-ertelenmis-hapis-cezasinin-memurluga-etkisi.html

Memuriyete engel olan husus, sabıka kaydının bulunup bulunmaması değil, sabıka kaydına neden olan suç ve hüküm olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
3 yıl 2 ay önce #228 yazan ceceydeniz
sabıkama neden olan suç
mp3 paylaşımı yapmak
forum sayfasında mp3 indirme linkleri bulundurmak!!
bilişim suç kapsamına giriyor sanırım
bu işten maddi bir kazancım yok, olmadı da
ama öyle mi görünüyor?
yorum yaparsanız sevinirim

Daha
2 yıl 4 ay önce #8175 yazan atahan1717
ceyceydeniz

aynı durumla bende uğraşıyorum.Bende yerine getirme fişi gönderdim ve cevap bekliyorum.
siz adli sicil kaydınızı sildirebildiniz mi.

süreç nasıl devam etti bilgi verirseniz sevinirim,

Daha
2 yıl 4 ay önce #8430 yazan ceceydeniz

atahan1717 yazan: ceyceydeniz

aynı durumla bende uğraşıyorum.Bende yerine getirme fişi gönderdim ve cevap bekliyorum.
siz adli sicil kaydınızı sildirebildiniz mi.

süreç nasıl devam etti bilgi verirseniz sevinirim,

adli sicil kaydım silinerek arşive alındı. ankaraya yerine getirme fişini yollamak ve ulaştıktan sonra da telefon ile sık sık iletişim kurmak işleminizi hızlandırır.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.428 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.