logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Raporluyken tayin çıkarsa göreve başlama yeri?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1669 yazan ferdiy
Hastalık raporu kullanırken başka bir ile tayinim çıktığında, ilişiğimi kesmek için eski iş yerine gitmem gerekir mi, yoksa doğrudan yeni görev yerine mi gitmeliyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1676 yazan Çalkarakuş
eski işyerinizde başlayıp ayrılışınızla ilgili tebliğ edilmesi gerekir. Raporlu olduğunuz durumda atandığınız yere bildirilir. Uygulamada bazı aksaklıklar olsa da ayrılışınızı eski görev yerinizde tebellüğ etmeden yeni görevinize başlıyamazsınız.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1703 yazan papatya
Memurların izinli ya da raporlu olmaları, atanmalarına ya da görev yerlerinin değişmesine ve bu işlemlerin kendilerine tebliğine engel değildir. Ancak memurun yeni görevine başlayabilmesi için, eski görev yerinden ilişiğini kesilmesi ve ilişiğin kesilmesi için de varsa devretmesi gereken bilgi belge ya da başka iş ve işlemlerin yerine getirilmesi gerekir.
Bu nedenle, tebliğ edilen atama işlemi sonrasında, rapor bitim tarihi eski kurumu tarafından görevden ayrılış tarihi olarak değerlendirilerek işlem tesis edilebileceği gibi, eski işyerine gidilerek yapması gereken iş ve işlemlerin yerine getirilmesi de kurumu tarafından istenebilir.
Bu çerçevede, eski işyerine dönmeden yeni işyerinde göreve başlamak mümkün olabilmekle birlikte, bunun olabilmesi için eski işyerinin rapor bitim tarihi itibariyle ilişik kesme işlemini gerçekleştirmiş olması gerekeceği değerlendirilmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 ay 3 hafta önce #14512 yazan Meryemina
Ben 3 aylık 3 hekim heyet raporluyum.12 ekimde raporum bitiyor. 22 ağustosta da ckys isimler düştü ve 22 eylule kadar eski isyerimden Ayrılış yapmam gerekiyor. Şimdi benim bu raporumu kestirmem durdurmam mi gerekiyor. Resmi bilgiye ihtiyacım var

Daha
2 ay 3 hafta önce #14514 yazan osman1
657 sayılı Kanuna göre, hastalık izni kullananlara yapılan tebligatlarda süre raporun bitiminde başlar. Yapmanız gereken işlemleri rapor sonrası yapmanıza engel olacak özel bir tebligat söz konusu değilse, işlemlerinizi raporunuzu kesmenize gerek olmadan rapor bitiminde yapabileceğinizi düşünüyorum.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.512 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.