logo yeni

cumhuriyet bayrami

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

Raporluyken tayin çıkarsa göreve başlama yeri?

Daha
3 yıl 4 hafta önce #1669

Hastalık raporu kullanırken başka bir ile tayinim çıktığında, ilişiğimi kesmek için eski iş yerine gitmem gerekir mi, yoksa doğrudan yeni görev yerine mi gitmeliyim?

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
3 yıl 4 hafta önce #1676

eski işyerinizde başlayıp ayrılışınızla ilgili tebliğ edilmesi gerekir. Raporlu olduğunuz durumda atandığınız yere bildirilir. Uygulamada bazı aksaklıklar olsa da ayrılışınızı eski görev yerinizde tebellüğ etmeden yeni görevinize başlıyamazsınız.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
3 yıl 3 hafta önce #1703

Memurların izinli ya da raporlu olmaları, atanmalarına ya da görev yerlerinin değişmesine ve bu işlemlerin kendilerine tebliğine engel değildir. Ancak memurun yeni görevine başlayabilmesi için, eski görev yerinden ilişiğini kesilmesi ve ilişiğin kesilmesi için de varsa devretmesi gereken bilgi belge ya da başka iş ve işlemlerin yerine getirilmesi gerekir.
Bu nedenle, tebliğ edilen atama işlemi sonrasında, rapor bitim tarihi eski kurumu tarafından görevden ayrılış tarihi olarak değerlendirilerek işlem tesis edilebileceği gibi, eski işyerine gidilerek yapması gereken iş ve işlemlerin yerine getirilmesi de kurumu tarafından istenebilir.
Bu çerçevede, eski işyerine dönmeden yeni işyerinde göreve başlamak mümkün olabilmekle birlikte, bunun olabilmesi için eski işyerinin rapor bitim tarihi itibariyle ilişik kesme işlemini gerçekleştirmiş olması gerekeceği değerlendirilmektedir.


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 ay 2 hafta önce #14512

Ben 3 aylık 3 hekim heyet raporluyum.12 ekimde raporum bitiyor. 22 ağustosta da ckys isimler düştü ve 22 eylule kadar eski isyerimden Ayrılış yapmam gerekiyor. Şimdi benim bu raporumu kestirmem durdurmam mi gerekiyor. Resmi bilgiye ihtiyacım var

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
1 ay 2 hafta önce #14514

657 sayılı Kanuna göre, hastalık izni kullananlara yapılan tebligatlarda süre raporun bitiminde başlar. Yapmanız gereken işlemleri rapor sonrası yapmanıza engel olacak özel bir tebligat söz konusu değilse, işlemlerinizi raporunuzu kesmenize gerek olmadan rapor bitiminde yapabileceğinizi düşünüyorum.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.546 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.