logo yeni

× Burada naklen ya da açıktan atanma, özür durumuna bağlı ya da zorunlu yer değiştirme ve becayiş işlemleri ile ilgili paylaşımda bulunabilirsiniz.

kpss ile üst kadroya atanma- muvaffakat alma

Daha
3 hafta 7 saat önce #14827 yazan smile-face
Öncelikle forumdaki tüm arkadaşlara selamlar . Kısaca sizlerden bilgi ve öneri almak istiyorum .
X üniversitesinde 657 kanuna tabi KALORİFERCİ olarak yaklaşık 3 yıldır görev yapmaktayım . 2016 kpss önlisans sınavından 90.00 puan aldım . önlisan tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik mezunuyum .(sağlık teknikeri) . kurumumda yaptığım araştırmalar neticesinde üst kadro atamalarında muvaffakatname verilmiyor ve mahkeme yoluyla alınması öneriliyor. Ancak burada şahit olduğum bir kaç benzer olayda mahkeme onay vermesine rağmen kurum danıştaya başvuruyor ve bu süreç yaklışık 2-3 yıl sürüyor.Ben kendi memleketimden yaklaşık 1500 km uzakta görev yapıyorum ve bekarım burada bu kadar süre beklemek istemiyorum . benim sorum şu şekilde sizce ösym nin açtığı kadrolu alımlarda tercih yapıp muvaffakat alma şansımı denemelimiyim ? sizce usulen istifa edip sağlık bakanlığının sözleşmeli kadrolarına başvurmalımıyım ? bu durumda istifa süresi ,şartları ve sözleşmeli çalışmanın bana ne gibi artıları ve eksileri olur? . Sizce KİT kadrolarını tercih edip istifa yolu ile KİT kurumlarında mı çalışmalıyım ? Gerçekten şuanda çok kararsız kaldım ve aldığım puana bu durumlardan dolayı sevinemiyorum bile . şimdiden ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim .

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 hafta 6 gün önce #14828 yazan kuzey
Muvafakat verirler bence. vermezlerse de dava açınca kazanma ihtimali çok yüksek. Davayı idare mahkemesinde kazanırsanız, kurum itiraz etse bile 30 gün içinde muvafakat vermek zorunda. Yani itirazın sonucunu bekleme gibi bir durum olmaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: smile-face

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.326 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.